Szybki kontakt: +48 601666836
średnia ocena
4.5 / 5
Menu
[wpseo_breadcrumb]

All-on-4


All-on-4
avatar

All-on-4 to metoda pozwalająca zrekonstruować uzębienie. W jaki sposób przebiega ta procedura? Jakie są jej największe zalety?

 

Czym jest proteza All-on-4?

All-on-4 to przełomowa metoda protetycznej rekonstrukcji zębów. Opracował ją cieszący się światową sławą i uznaniem portugalski profesor Paulo Malo. Wykorzystując swoją wiedzę i doświadczenie, stworzył innowacyjny sposób rekonstrukcji uzębienia w przypadku całkowitego bezzębia szczęki lub żuchwy, do dziś będący jedną z najszybszych i najbardziej komfortowych metod.

Czym zatem All-on-4 wyróżnia się spośród innych sposobów odbudowy uzębienia? Otóż metoda ta umożliwia zrekonstruowanie całego łuku zębowego przy wszczepieniu zaledwie czterech implantów.

 

W jaki sposób powstaje proteza All-on-4?

Jak wynika z tego, co napisaliśmy powyżej, proteza All-on-4 jest mocowana na implantach. Warto więc wyjaśnić od razu, czym właściwie są implanty. A chodzi tu o bardzo niewielkie śrubki, które wszczepia się w kość żuchwy lub szczęki w miejsce po korzeniach zębowych.

Aby zrekonstruować uzębienie metodą All-on-4, najpierw konieczne jest wykonanie szczegółowej diagnostyki. Szczególnie istotny jest przegląd jamy ustnej oraz badania obrazowe. Użycie skanera wewnątrzustnego oraz wykonanie tomografii komputerowej pozwalają na uzyskanie dokładnego trójwymiarowego obrazu jamy ustnej. Na jego podstawie lekarz planuje takie rozmieszczenie implantów, aby zapewnić jak największą skuteczność, ale też bezpieczeństwo zabiegu. Jeżeli badania wykażą obecność stanów zapalnych w jamie ustnej, Pacjent zostanie skierowany na leczenie, ponieważ implantacja powinna być dokonywana jedynie w zdrowej jamie ustnej.

 

ortodonta łódź

 

Samo wszczepianie implantów odbywa się pod znieczuleniem. Do rekonstrukcji łuku zębowego tą metodą potrzebne są – jak już wspomnieliśmy – cztery implanty. Dwa z nich wszczepia się pionowo w miejsce zębów przednich, a pozostałe dwa są wszczepiane pod kątem w obszarach bocznych (między piątym a szóstym zębem).

Implanty są wykonane z tytanu. Jest to materiał biokompatybilny – organizm nie traktuje go jak ciała obcego i nie odrzuca go. Dzięki temu implanty integrują się z kością. Obrasta je ona, tak jak prawdziwe korzenie zębowe. W ten sposób stają się one stabilnym oparciem, na którym mocuje się protezę. Pacjent odzyskuje funkcjonalność jamy ustnej i kompletny uśmiech.

 

Jakie są zalety protezy All-on-4?

Dlaczego warto wziąć pod uwagę wybór protezy All-on-4? Jedną z największych jej zalet stanowi fakt, że do rekonstrukcji całego łuku zębowego wystarczą zaledwie cztery implanty. Dzięki temu ograniczone zostają koszty, a czas wykonania rekonstrukcji protetycznej zostaje przyśpieszony.

Dużym plusem jest też to, że protezę All-on-4 można wykonać nawet u Pacjentów ze znacznym zanikiem kości. Luki w uzębieniu sprawiają, że kość nie jest obciążana podczas żucia i w efekcie zaczyna zanikać. Zbyt mała ilość tkanki kostnej jest zwykle przeszkodą w implantacji (bo implanty muszą zintegrować się z kością). Jednak w przypadku protezy All-on-4 nie stanowi to problemu. Dzięki temu, że dwa z czterech implantów są wszczepiane pod kątem, lekarz ma możliwość lepszego rozplanowania rozmieszczenia implantów i wybrania miejsca z wystarczającą ilością tkanki kostnej.

 

Co możesz teraz zrobić?

Borykasz się z bezzębiem? Dzięki odpowiednio dobranej protezie możesz zażegnać ten problem. Jedną z możliwości jest właśnie proteza All-on-4, oferowana w naszym gabinecie. Umów się na wizytę – możesz to zrobić, dzwoniąc pod numer +48 601666836 lub wypełniając formularz.
Przeczytaj pozostałe wpisy na naszym blogu


Czy warto zdecydować się na implant zęba?
implantologia implanty zębów Kuźmińscy Stomatologia Łódź

Implant zęba – czy warto wybrać takie rozwiązanie? W dzisiejszym artykule zajmiemy się korzyściami, jakie daje zamocowanie uzupełnień protetycznych na implantach.   Stabilność Nie trzeba chyba nikogo przekonywać, że tradycyjne ruchome protezy nie zawsze zachowują się tak, jakby sobie tego życzyli ich użytkownicy. Wymagają czasu, by się do nich przyzwyczaić i nauczyć z nimi funkcjonować, […]


Czytaj
Wizyta konsultacyjna u dentysty – jej cel i przebieg
konsultacja Kuźmińscy Stomatologia Łódź nowoczesna stomatologia

Czasami Pacjenci są zaskoczeni, że podczas pierwszej wizyty w gabinecie stomatolog nie przeprowadza żadnych zabiegów. Dzieje się tak, gdyż przed wyborem odpowiedniej metody leczenia trzeba wpierw dokonać wywiadu medycznego oraz zająć się badaniami diagnostycznymi, które ujawnią szczegóły danego problemu.   Po co przeprowadza się konsultację stomatologiczną? Konsultacja stomatologiczna ma na celu zapewnić dentyście wszystkie konieczne […]


Czytaj
Szkolenia endodontyczne
Kuźmińscy Stomatologia Łódź nowoczesna stomatologia szkolenia

Lekarze kliniki Kuźmińscy Stomatologia są ekspertami w swoich dziedzinach. Wieloletnia praktyka pozwoliła im na zdobycie nieprzeciętnej wiedzy, którą dzielą się z innymi dentystami. Pod tym względem wyróżnia się dr n. med. Maciej Kuźmiński, który dzięki ponad 25-letniemu doświadczeniu stworzył EndoMasters Academy, pomagającą stażystom i lekarzom dentystom rozszerzyć swoje kompetencje.     Szkolenia dla stomatologów W […]


Czytaj