Bonding zębów – co to jest i ile kosztuje?
Estetyka uśmiechu nabiera coraz większego znaczenia, innowacyjne metody odbudowy zębów stają się więc ważnym elementem oferty stomatologicznej. Jedną z najpopularniejszych i skutecznych procedur, zdobywającą uznanie Pacjentów na całym świecie, jest bonding z wykorzystaniem żywic kompozytowych. Ten nowoczesny zabieg nie tylko umożliwia poprawę wyglądu zębów, ale także oferuje szybkość, bezbolesność i atrakcyjne walory estetyczne.
Czym jest bonding?
Jak wspomnieliśmy na wstępie bonding jest rozwiązaniem, które wykorzystuje żywice kompozytowe. Ten innowacyjny zabieg umożliwia nie tylko wyrównanie struktury zębów, ale także korektę kształtu, eliminację przebarwień, białych plam czy nawet zamknięcie szczelin między zębami. Licówki kompozytowe stanowią efektywne narzędzie do odbudowy zniszczonych zębów, szczególnie po zakończonym leczeniu ortodontycznym lub protetycznym, umożliwiając precyzyjną korektę kształtu i wyrównanie powierzchni zębów.
Zalety bondingu
Bonding cieszy się zasłużoną popularnością, co wynika z jego licznych atutów. Mowa tu o:
- krótkim czasie trwania zabiegu
- bonding wykonywany jest na jednej wizycie
- bezbolesna odbudowa zębów
- bezpieczeństwo procedury odbudowy uzębienia
- wysokie walory estetyczne
- atrakcyjna cena
Czy bonding ma wady?
Warto podkreślić, że bonding, mimo swoich licznych zalet, nie jest rozwiązaniem długotrwałym. Maksymalnie po kilku latach może wymagać ponownej odbudowy lub zastąpienia bardziej trwałymi licówkami porcelanowymi.
Bonding – jak wygląda proces leczenia?
Proces zakładania licówek kompozytowych jest stosunkowo prosty. W pierwszym etapie pobierane są wyciski, a następnie projektowany jest kształt odbudowy. Kolor, wielkość i kształt licówek są ustalane we współpracy z Pacjentem.
Zanim wykonana będzie docelowa odbudowa przymierzamy projekt na zęby Pacjenta. Wykonujemy serię zdjęć, dzięki którym Pacjent może dokładnie przyjrzeć się nowemu kształtowi zębów i estetyce uśmiechu .
Zanim licówki zostaną nałożone, zęby są starannie oczyszczone, a szkliwo wytrawiane specjalnym preparatem. Następnie nakładany jest bond, a po nim warstwy kompozytu, które są utwardzane lampą polimeryzacyjną. Ostateczny etap to szlifowanie i polerowanie licówek kompozytowych.
Jak przygotować się do zabiegu i czego przestrzegać po jego wykonaniu?
Przed założeniem bonding zęby powinny być wyleczone i dokładnie oczyszczone z osadu oraz kamienia nazębnego. Po zabiegu ważne jest przestrzeganie wytycznych, aby utrzymać świeżość i trwałość kompozytu. Unikanie jedzenia twardych i kwaśnych pokarmów, zrezygnowanie z jedzenia bogatego w barwniki i picia przez pierwsze 48 godzin po zabiegu, a także powstrzymanie się od palenia papierosów, to zalecenia, które pomogą utrzymać efekt bondingu przez dłuższy czas. Dzięki temu Pacjenci mogą cieszyć się pięknym uśmiechem, korzystając z wszystkich zalet tego innowacyjnego rozwiązania.
Masz pytania? Zapraszamy!
Jeśli masz dodatkowe pytania odnośnie bondingu lub chcesz zapoznać się z innymi usługami, które świadczymy w naszym gabinecie, zapraszamy do kontaktu. Nasza recepcja dostępna jest pod numerem telefonu 601666836. Możesz także zdecydować się na wypełnienie szybkiego formularza kontaktowego. My zajmiemy się resztą, czyli ustaleniem dogodnego terminu wizyty i przekazaniem Ci najważniejszych informacji na jej temat.