Szybki kontakt: +48 601666836
średnia ocena
4.5 / 5
Menu

Chirurgia szczękowo-twarzowa w Łodzi


ortodonta łódź
avatar
chirurgia stomatologiczna chirurgia twarzowo-szczękowa Kuźmińscy Stomatologia Łódź

Rozwiązanie problemów z uśmiechem często wymaga przeprowadzenia skomplikowanych działań dotyczących tkanek miękkich lub kostnych w obrębie twarzoczaszki. Wówczas z pomocą przychodzi leczenie chirurgiczne, które umożliwia przywrócenie pełnej funkcjonalności jamy ustnej oraz eliminację nie tylko doraźnych objawów schorzenia, ale też jego źródła. Klinika Kuźmińscy dysponuje zespołem ekspertów, którzy skupiają się na pojedynczych działach stomatologii, w tym z zakresu chirurgii szczękowo-twarzowej.

 

Co należy wiedzieć o chirurgii szczękowo-twarzowej?

Do chirurgii szczękowo-twarzowej zaliczamy wszystkie zabiegi dotyczące tkanek miękkich oraz kostnych części twarzowej czaszki lub szyi. Mają one za zadanie usuwać wszelkie dysfunkcje wymienionych struktur, a część z nich służy jako wsparcie dla leczenia implantologicznego, protetycznego bądź ortodontycznego. Przeprowadzeniem wspomnianych zabiegów zajmują się doświadczeni eksperci, którzy przed rozpoczęciem leczenia dokładnie analizują problem oraz planują postępowanie według najwyższych standardów.

 

W Klinice Kuźmińscy zabiegi z zakresu chirurgii szczękowo-twarzowej są bezbolesne!

Nasza klinika bardzo dba o pełną bezbolesność wszystkich przeprowadzanych zabiegów. Dlatego też zaopatrzyliśmy się w wysokiej jakości znieczulenia miejscowe, które eliminują ból oraz nieprzyjemne odczucia na każdym etapie postępowania. Bez wpływu nie pozostają także umiejętności i nowoczesne narzędzia stosowane przez naszych ekspertów, gdyż pozwalają one maksymalnie zawęzić pole zabiegowe, co z kolei pozytywnie oddziałuje na gojenie tkanek.

 

Najpopularniejsze zabiegi z zakresu chirurgii szczękowo-twarzowej

  • Ekstrakcja (usuwanie) zębów;
  • usuwanie torbieli w obrębie twarzoczaszki;
  • pourazowe zabiegi rekonstrukcyjne (traumatologiczne);
  • usuwanie zmian nowotworowych jamy ustnej oraz zależnych od niej struktur;
  • hemisekcje;
  • przeszczepy kostne;
  • przygotowanie do leczenia protetycznego oraz implantologicznego;
  • zabiegi dotyczące dysfunkcji stawu skroniowo-żuchwowego (np. jego zwichnięć).

Zauważmy, że to jedynie część zabiegów wykonywanych w ramach chirurgii szczękowo-twarzowej. To bardzo obszerna dziedzina, a jej rozwiązania są bardzo uniwersalne i stosowane zależnie od potrzeby, dlatego też określeniem wszystkich niezbędnych czynności zajmuje się ekspert, który uwzględnia je w planie leczenia.

 

Dlaczego warto podjąć się przeprowadzenia zabiegów chirurgicznych w Klinice Kuźmińscy?

W naszej klinice zabiegi chirurgiczne przeprowadzają eksperci cechujący się wieloletnią praktyką stomatologiczną. Dlatego też przeprowadzane przez nich zabiegi wykazują nieprzeciętną skuteczność, a ich efekty są ściśle dopasowane do potrzeb i oczekiwań Pacjenta. Swój udział mają tutaj również zaawansowane urządzenia, wspomagające proces oraz ułatwiające przeprowadzenie koniecznych czynności.

 

Prywatne centrum diagnostyczne – podstawa skutecznej chirurgii stomatologicznej

Do skutecznego przeprowadzenia zabiegów chirurgicznych konieczna jest kompleksowa diagnostyka. Dlatego też w naszej klinice stworzyliśmy prywatne centrum diagnostyczne, zawierające nowoczesne urządzenia umożliwiające przeprowadzenie niezbędnych badań określających uwarunkowania zdrowotne Pacjenta. Najważniejszy punkt stanowi aparatura RTG, obrazująca tkanki kostne wybranej partii jamy ustnej Pacjenta, duże wsparcie zapewnia także tomografia komputerowa, odzwierciedlająca wszystkie struktury twarzoczaszki.

 

Umów się na wizytę!

Jeśli poszukujesz placówki zajmującej się chirurgią twarzowo-szczękową, Klinika Kuźmińscy jest miejscem dla Ciebie! Leczenie przeprowadzą doświadczeni eksperci, którzy kompleksowo zaplanują cały proces i przeprowadzą skuteczne zabiegi, przywracające uśmiechowi pierwotną funkcjonalność oraz piękny wygląd. Możesz się z nami skontaktować, dzwoniąc pod numer +48 601666836 lub wypełniając formularz.
Przeczytaj pozostałe wpisy na naszym blogu


Jak czyścić implanty zębowe?
implanty Kuźmińscy Stomatologia Łódź profilaktyka

Implanty to rozwiązanie, które świetnie się sprawdza zarówno w przypadku całkowitego bezzębia, jak i jednego czy kilku zębów. Aby dobrze spełniały one jednak swoje zadanie, należy je prawidłowo czyścić, przy pomocy odpowiednich produktów. Jakie zatem szczoteczki, pasty, płyny do płukania ust oraz nici dentystyczne okażą się najlepszym wyborem? Odpowiadamy.     Jak czyścić implanty zębowe? […]


Czytaj
Porównanie implantów i mostów jako opcji leczenia protetycznego
implanty Kuźmińscy Stomatologia Łódź protetyka

Implanty czy mosty? To pytanie zadaje sobie wiele osób. Pewne jest to, że oba rozwiązania dobrze sprawdzają się w przypadku braków w uzębieniu i oba zapewniają znakomity efekt estetyczny. Dobrze jest poznać zalety i wady każdego omawianego przez nas uzupełnienia protetycznego. W końcu chodzi o Twoje zdrowie!     Implanty i mosty – czym są? […]


Czytaj
Stłoczenie zębów – czym jest? Objawy, przyczyny
aparaty ortodontyczne Kuźmińscy Stomatologia Łódź ortodoncja

Zauważyłeś, że Twoje zęby są krzywe i nie rosną w odpowiednim miejscu? Jeśli tak, istnieje spora szansa na to, że Twoim problemem jest stłoczenie zębów. Z pewnością nie ma możliwości wyleczenia go sposobami domowymi, dlatego konieczne są w takim przypadku konsultacje stomatologiczne. Dowiedz się więcej.     Czym jest stłoczenie zębów? Stłoczenie zębów to dość […]


Czytaj