Szybki kontakt: +48 601666836
średnia ocena
4.2 / 5
Menu
Strona główna » Porady ekspertów » Chirurgia szczękowo-twarzowa w Łodzi

Chirurgia szczękowo-twarzowa w Łodzi


ortodonta łódź
avatar
chirurgia stomatologiczna chirurgia twarzowo-szczękowa Kuźmińscy Stomatologia Łódź

Rozwiązanie problemów z uśmiechem często wymaga przeprowadzenia skomplikowanych działań dotyczących tkanek miękkich lub kostnych w obrębie twarzoczaszki. Wówczas z pomocą przychodzi leczenie chirurgiczne, które umożliwia przywrócenie pełnej funkcjonalności jamy ustnej oraz eliminację nie tylko doraźnych objawów schorzenia, ale też jego źródła. Klinika Kuźmińscy dysponuje zespołem ekspertów, którzy skupiają się na pojedynczych działach stomatologii, w tym z zakresu chirurgii szczękowo-twarzowej.

 

Co należy wiedzieć o chirurgii szczękowo-twarzowej?

Do chirurgii szczękowo-twarzowej zaliczamy wszystkie zabiegi dotyczące tkanek miękkich oraz kostnych części twarzowej czaszki lub szyi. Mają one za zadanie usuwać wszelkie dysfunkcje wymienionych struktur, a część z nich służy jako wsparcie dla leczenia implantologicznego, protetycznego bądź ortodontycznego. Przeprowadzeniem wspomnianych zabiegów zajmują się doświadczeni eksperci, którzy przed rozpoczęciem leczenia dokładnie analizują problem oraz planują postępowanie według najwyższych standardów.

 

W Klinice Kuźmińscy zabiegi z zakresu chirurgii szczękowo-twarzowej są bezbolesne!

Nasza klinika bardzo dba o pełną bezbolesność wszystkich przeprowadzanych zabiegów. Dlatego też zaopatrzyliśmy się w wysokiej jakości znieczulenia miejscowe, które eliminują ból oraz nieprzyjemne odczucia na każdym etapie postępowania. Bez wpływu nie pozostają także umiejętności i nowoczesne narzędzia stosowane przez naszych ekspertów, gdyż pozwalają one maksymalnie zawęzić pole zabiegowe, co z kolei pozytywnie oddziałuje na gojenie tkanek.

 

Najpopularniejsze zabiegi z zakresu chirurgii szczękowo-twarzowej

  • Ekstrakcja (usuwanie) zębów;
  • usuwanie torbieli w obrębie twarzoczaszki;
  • pourazowe zabiegi rekonstrukcyjne (traumatologiczne);
  • usuwanie zmian nowotworowych jamy ustnej oraz zależnych od niej struktur;
  • hemisekcje;
  • przeszczepy kostne;
  • przygotowanie do leczenia protetycznego oraz implantologicznego;
  • zabiegi dotyczące dysfunkcji stawu skroniowo-żuchwowego (np. jego zwichnięć).

Zauważmy, że to jedynie część zabiegów wykonywanych w ramach chirurgii szczękowo-twarzowej. To bardzo obszerna dziedzina, a jej rozwiązania są bardzo uniwersalne i stosowane zależnie od potrzeby, dlatego też określeniem wszystkich niezbędnych czynności zajmuje się ekspert, który uwzględnia je w planie leczenia.

 

Dlaczego warto podjąć się przeprowadzenia zabiegów chirurgicznych w Klinice Kuźmińscy?

W naszej klinice zabiegi chirurgiczne przeprowadzają eksperci cechujący się wieloletnią praktyką stomatologiczną. Dlatego też przeprowadzane przez nich zabiegi wykazują nieprzeciętną skuteczność, a ich efekty są ściśle dopasowane do potrzeb i oczekiwań Pacjenta. Swój udział mają tutaj również zaawansowane urządzenia, wspomagające proces oraz ułatwiające przeprowadzenie koniecznych czynności.

 

Prywatne centrum diagnostyczne – podstawa skutecznej chirurgii stomatologicznej

Do skutecznego przeprowadzenia zabiegów chirurgicznych konieczna jest kompleksowa diagnostyka. Dlatego też w naszej klinice stworzyliśmy prywatne centrum diagnostyczne, zawierające nowoczesne urządzenia umożliwiające przeprowadzenie niezbędnych badań określających uwarunkowania zdrowotne Pacjenta. Najważniejszy punkt stanowi aparatura RTG, obrazująca tkanki kostne wybranej partii jamy ustnej Pacjenta, duże wsparcie zapewnia także tomografia komputerowa, odzwierciedlająca wszystkie struktury twarzoczaszki.

 

Umów się na wizytę!

Jeśli poszukujesz placówki zajmującej się chirurgią twarzowo-szczękową, Klinika Kuźmińscy jest miejscem dla Ciebie! Leczenie przeprowadzą doświadczeni eksperci, którzy kompleksowo zaplanują cały proces i przeprowadzą skuteczne zabiegi, przywracające uśmiechowi pierwotną funkcjonalność oraz piękny wygląd. Możesz się z nami skontaktować, dzwoniąc pod numer +48 601666836 lub wypełniając formularz.
Przeczytaj pozostałe wpisy na naszym blogu


Skąd bierze się halitoza i jak sobie z nią radzić?
halitoza Kuźmińscy Stomatologia Łódź profilaktyka

Nieświeży oddech to problem, który na pierwszy rzut oka może nie wydaje się poważny, potrafi jednak w przykry sposób utrudnić życie, wpływając na kontakty towarzyskie. Co zrobić, aby pozbyć się tej przypadłości?     Co to jest halitoza? Halitoza to utrzymujący się długotrwale nieświeży oddech. Oczywiście przykry zapach z ust nie jest niczym niezwykłym i […]


Czytaj
Czy implanty zębowe mogą się nie przyjąć?
chirurgia stomatologiczna implanty Kuźmińscy Stomatologia Łódź

Implant – niewielka śrubka wszczepiana, by zastąpić naturalny korzeń zęba – jest najlepszym sposobem na uzupełnienie luki w uzębieniu, to nie ulega wątpliwości. Ale czy zabieg wszczepienia implantu zawsze się udaje? Czy zdarzają się sytuacje, w których implanty zostają odrzucone przez organizm?     Czy możliwe jest odrzucenie implantu? Owszem, zdarzają się przypadki, kiedy implant […]


Czytaj
Jak poradzić sobie z nadwrażliwością zębów?
Kuźmińscy Stomatologia Łódź profilaktyka stomatologia zachowawcza

Problem nadwrażliwości zębów jest dość powszechny i może dotknąć osoby w każdym wieku. Przejawia się nagłym i intensywnym bólem podczas jedzenia gorących, zimnych, kwaśnych lub słodkich potraw. Może być również odczuwalny podczas szczotkowania zębów. Dolegliwość ta powoduje na co dzień duży dyskomfort i sprawia, że tracimy radość z prostych przyjemności takich jak: jedzenie lodów czy […]


Czytaj