Szybki kontakt: +48 601666836
średnia ocena
4.5 / 5
Menu
[wpseo_breadcrumb]

Czy implanty zębowe bolą?


Czy implanty zębowe bolą?
avatar
implanty Kuźmińscy Stomatologia Łódź protetyka

Implanty zębowe zrewolucjonizowały stomatologię. Umożliwiają zrekonstruowanie uzębienia Pacjenta w sposób daleko doskonalszy, niż było to możliwe kiedykolwiek wcześniej. Przywracają pełną funkcjonalność i estetykę jamy ustnej, do tego dzięki przenoszeniu sił żucia na kość hamują proces jej zaniku. Jednak mimo tych niekwestionowanych zalet, w dalszym ciągu część Pacjentów waha się przed podjęciem leczenia implantologicznego. Powód? Obawiają się, że takie leczenie będzie bolesne. Czy obawy te są w jakimś stopniu uzasadnione? Na to pytanie odpowiemy w naszym dzisiejszym wpisie.

Na czym polega leczenie implantologiczne?

Zacznijmy od początku. Implanty to elementy wszczepiane w kość szczęki lub żuchwy w miejsce korzeni zębowych. Z wyglądu implanty przywodzą na myśl niewielkie śrubki – mają gwintowaną powierzchnię, dzięki której można sprawnie wkręcić je w kość.

Są wykonane z biokompatybilnego materiału (najczęściej tytanu). To sprawia, że organizm nie odrzuca ich jako ciał obcych. Dzięki temu mogą one zintegrować się z kością. W procesie zwanym osteointegracją są przez nią obrastane. To pozwala im przejąć funkcje naturalnych korzeni zębowych i stać się stabilną podstawą do zamocowania wybranej odbudowy protetycznej – korony, mostu bądź protezy.

Czy wszczepienie implantów jest bolesne?

Czy implantacja boli? Bądź co bądź jest to inwazyjny zabieg, który wiąże się z nawiercaniem kości. Ale uspokajamy – nie trzeba obawiać się bólu. Cały zabieg wykonywany jest w znieczuleniu, które skutecznie go niweluje. To, co możesz poczuć podczas zabiegu, to niewielki dyskomfort wywołany wibracjami, które powstają podczas nawiercania kości, ale to nie boli.

Czy po wszczepieniu implantów odczuwa się ból?

No dobrze, a więc zabieg jest bezbolesny, ale co po nim? Czy kiedy znieczulenie przestanie działać, pojawi się ból? Trzeba przyznać, że rzeczywiście mogą wtedy się pojawić pewne dolegliwości bólowe, ale spokojnie – najczęściej nie są one intensywne i można im zaradzić, stosując zwykłe środki przeciwbólowe dostępne bez recepty. Rzadko zdarza się, by nie przyniosły one w takim wypadku ulgi – gdyby jednak zawiodły, pozostaje skontaktować się ze stomatologiem, aby przepisał silniejsze środki.

implantologia łódź

Jak długo utrzymuje się ból?

Nawiercenie kości i umieszczenie w niej ciała obcego to nie błahostka, dlatego zagojenie się tkanek zabiera sporo czasu. W przypadku tkanek miękkich nie trwa to tak długo, bo tylko od kilku do dwunastu dni. Z tkanką kostną rzecz przedstawia się inaczej – jej powrót do zdrowia może zająć nawet do sześciu miesięcy.

Ale bez paniki – to nie znaczy, że przez cały ten czas będziesz odczuwał ból pozabiegowy. W większości przypadków ustępuje on samoistnie w dość krótkim czasie. Rzadko się zdarza, aby utrzymywał się dłużej niż kilka tygodni.

Co możesz teraz zrobić?

Jeżeli chciałbyś dowiedzieć się więcej o tym, jak przebiega leczenie implantoprotetyczne, zapraszamy do naszego gabinetu. Chętnie odpowiemy na pytania, które Cię nurtują. Na wizytę u nas możesz się umówić, dzwoniąc pod numer +48 601666836 lub wypełniając formularz.
Przeczytaj pozostałe wpisy na naszym blogu


Przeciwwskazania do implantów zębowych
implantologia implanty zębów Kuźmińscy Stomatologia Łódź

Implanty zębowe pozwalają przywrócić pełną funkcjonalność jamy ustnej, odzyskać piękny uśmiech i zahamować proces zaniku kości. Ale czy każdy może poddać się implantacji? Istnieją pewne przeciwwskazania.   Wiek Pacjenta Jednym z ważniejszych przeciwwskazań do przeprowadzenia leczenia implantologicznego jest zbyt młody wiek Pacjenta. Implanty powinno się wszczepiać jedynie u osób, u których zakończył się już rozwój […]


Czytaj
Odbudowa kości
implantologia implanty zębów Kuźmińscy Stomatologia Łódź

Zanik kości wiąże się z przykrymi skutkami, między innymi jest przeszkodą dla wszczepienia implantów. Mamy jednak skuteczne rozwiązanie tego problemu – jest nim odbudowa kości.   Zanik kości Zanik kości, czyli atrofia, to zjawisko, które jest konsekwencją braków w uzębieniu. Aby doszło do tego rodzaju niekorzystnych zmian w obrębie tkanki kostnej, wystarczy nawet utrata pojedynczego […]


Czytaj
Czy warto zdecydować się na implant zęba?
implantologia implanty zębów Kuźmińscy Stomatologia Łódź

Implant zęba – czy warto wybrać takie rozwiązanie? W dzisiejszym artykule zajmiemy się korzyściami, jakie daje zamocowanie uzupełnień protetycznych na implantach.   Stabilność Nie trzeba chyba nikogo przekonywać, że tradycyjne ruchome protezy nie zawsze zachowują się tak, jakby sobie tego życzyli ich użytkownicy. Wymagają czasu, by się do nich przyzwyczaić i nauczyć z nimi funkcjonować, […]


Czytaj