Szybki kontakt: +48 601666836
średnia ocena
4.5 / 5
Menu

Ile kosztuje leczenie kanałowe zęba?


Ile kosztuje leczenie kanałowe zęba?
avatar
Kuźmińscy Stomatologia leczenie kanałowe Łódź

Współczesne oblicze leczenia kanałowego jest zgoła odmienne od zabiegów wykonywanych jeszcze kilkanaście lat temu. Zasadnicze zmiany dotyczą technologii i metodyki zabiegów endodontycznych. Dawniej pierwszym etapem leczenia było zatruwanie zęba w celu zniwelowania dolegliwości bólowych. Obecnie, dzięki zastosowaniu mikroskopu stomatologicznego oraz innych nowoczesnych urządzeń medycznych, można ten proces skrócić i co najważniejsze przejść go bezboleśnie w pełni komfortowo podczas 1 wizyty w gabinecie.

W jakich przypadkach leczenie kanałowe jest koniecznością? Jak obecnie wyglądają standardowe zabiegi endodontyczne? oraz z jakim kosztem się wiążą? Na wszystkie te pytania znajdziecie odpowiedź w dalszej części artykułu.

Kiedy leczenie kanałowe jest koniecznością?

Najczęściej zabiegi endodontyczne są przeprowadzane u osób z zaawansowaną próchnicą, w wyniku której dochodzi do nieodwracalnego zapalenia miazgi zęba i przedostania się bakterii beztlenowych w głąb jego tkanek. To jednak nie jedyna sytuacja, często leczenie kanałowe jest wykonywane po urazach mechanicznych, w wyniku których dochodzi do obumarcia miazgi zęba. Inną przyczyną mogą być powikłania po wykonanych zabiegach stomatologicznych, np. pozostawienie fragmentów narzędzi w kanałach podczas ich opracowania.

Niezależnie od przyczyny, w przypadku trwałego uszkodzenia miazgi zęba oraz tkanek otaczających wierzchołek korzenia, jedyną szansą na uratowanie zęba jest przeprowadzenie leczenia kanałowego. Dzięki niemu dolegliwości bólowe związane z wrażliwością zęba na bodźce zewnętrzne (np. temperaturę pokarmów) zostają całkowicie zniesione. Prawidłowo wyleczony ząb może służyć Pacjentowi tak samo jak pozostałe, zdrowe uzębienie.

Rodzaje leczenia kanałowego

W Kuźmińscy Stomatologia lekarze z wieloletnim doświadczeniem przeprowadzają zarówno pierwotne, jak i wtórne leczenie kanałowe (tzw. re-endo). W obu przypadkach wykorzystywane są nowoczesne mikroskopy stomatologiczne oraz najwyższej jakości narzędzia i materiały a do odbudowy materiały światłoutwardzalne oraz wkłady koronowo-korzeniowe wraz z koroną protetyczną. Zapewniają one pełną ochronę tzw. martwemu zębowi, który po usunięciu unerwionej miazgi, jest delikatny i kruchy, przez co bardziej podatny na uszkodzenia. Dzięki zastosowaniu innowacyjnych technologii, wszystkie zabiegi endodontyczne odbywają się w komfortowych warunkach, są bezbolesne i cechują się najwyższą skutecznością – sięgającą ponad 95%!

Zarówno w przypadku pierwotnego, jak i ponownego leczenia kanałowego bardzo ważną rolę odgrywa precyzyjna diagnostyka (tomografia komputerowa i RTG zęba), zastosowanie nowoczesnych narzędzi do opracowania kanałów (np. endometr) oraz mikroskop stomatologiczny, dzięki którym wyeliminowane zostaje ryzyko wszelkich powikłań. Ponadto dzięki odpowiedniemu sprzętowi diagnostycznemu, lekarz może sprawnie wykonać precyzyjną analizę struktur tkanek kostnych i kontrolować jego postępy, co daje pewność, że wszystkie kanały zostały dobrze zlokalizowane i odpowiednio wypełnione.

Leczenie kanałowe pod mikroskopem

W Kuźmińscy Stomatologia leczenie kanałowe pod mikroskopem jest standardem. Każdy Pacjent, który zgłasza się do naszego gabinetu ma zapewniony taki sam standard leczenia. W naszej klinice wykorzystujemy nowoczesne mikroskopy, dzięki którym z wysoką skutecznością przeprowadzamy „kanałówkę” podczas 1 wizyty w gabinecie. Jest to możliwe, ponieważ lekarz dzięki odpowiedniemu oświetleniu i przybliżeniu pola zabiegowego, może precyzyjnie oczyścić i wypełnić wszystkie kanały korzeniowe, nawet trudno dostępne o skomplikowanej anatomii. Dzięki temu ryzyko wszystkich powikłań zostaje całkowicie zredukowane, a wyleczony ząb może służyć Pacjentowi długie lata.

Ile kosztuje leczenie kanałowe zęba?

Na koszt leczenia kanałowego wpływa kilka czynników. Przed planowaną wizytą, warto jednak mieć pewne rozeznanie, jaka jest cena leczenia kanałowego, tak aby mieć pełen komfort psychiczny przed decyzją o rozpoczęciu procesu.

W Kuźmińscy Stomatologia wartość zabiegu endodontycznego jest uzależniona m.in. ilości kanałów zębowych, ich anatomii, dostępności oraz rodzaju materiałów użytych do uzupełnienia ubytków oraz rodzaju leczenia kanałowego (pierwotne lub wtórne). Przykładowo średni koszt pierwotnego leczenia zęba jednokanałowego wynosi od 800 – 1 100 zł.

Warto również mieć świadomość, że leczenie kanałowe trwa znacznie dłużej niż standardowe wypełnienie zęba i wymaga od lekarza precyzji, skupienia oraz dużego doświadczenia. Zazwyczaj jest ono przeprowadzane podczas 1 wizyty w gabinecie.

Standardowo leczenie kanałowe obejmuje kilka etapów, które warto mieć na uwadze kalkulując koszty leczenia.

  1. Najpierw odbywa się wizyta konsultacyjna, podczas której wykonane są wszystkie niezbędne badania diagnostyczne (RTG zęba, tomografia komputerowa) i ustalony jest koszt leczenia – w zależności od rodzaju leczenia i specyfiki danego przypadku;
  2. Pierwszym etapem procedury jest sterylne zabezpieczenie zęba przed bakteriami ze śliny lub środków płuczących, które mogłyby doprowadzić do infekcji. W tym celu nakładany jest koferdam, zapewniający bezpieczeństwo i pełen komfort w trakcie zabiegu.
  3. Następnie, po zaaplikowaniu znieczulenia, lekarz przystępuje do maszynowego opracowania korony zęba oraz wszystkich kanałów. W tym celu wykorzystuje dedykowane narzędzie – endometr służące do pomiaru długości kanałów. Czynności te obejmują: otwarcie komory zęba, usunięcia z niego zainfekowanej miazgi, oczyszczenie wszystkich tkanek.
  4. Kolejny etap to dokładna dezynfekcja kanałów przy pomocy specjalnych środków antybakteryjnych.
  5. Następnie wszystkie wolne przestrzenie korony i kanałów zostają szczelnie wypełnia się ciekłą gutaperką, opartą na naturalnych żywicach.
  6. Ostatnim etapem jest zamknięcie komory zęba przy pomocy materiału światłoutwardzalnego i skierowanie pacjenta na odbudowę ostateczną,
  7. Aby mieć pewność, że wszystkie kanały zostały wypełnione prawidłowo lekarz wykonuje ponowną diagnostyka (zdjęcia RTG lub tomografia komputerowa).

Podsumowując, na cenę leczenia kanałowego składa się kilka elementów:

 • rodzaj leczenia (pierwotne lub wtórne);
 • czasu leczenia;
 • ilości kanałów w leczonym zębie oraz ich anatomia;
 • użytych materiałów i nowoczesnych technologii (m.in. użycie mikroskopu, maszynowe opracowania kanałów)
 • zastosowania procedur dodatkowych (znieczulenie miejscowe, zdjęcie RTG lub tomografia komputerowa itp.).

Wszystkie wyżej wymienione czynniki mają wpływ nie tylko na koszt leczenia, ale również są gwarantem bezpieczeństwa, wysokiego komfortu i skuteczności. Dlatego decydując się na podjęcie leczenia kanałowego warto uwzględnić wszystkie jego aspekty, tak aby inwestycja w zdrowy i piękny uśmiech była źródłem prawdziwej satysfakcji.

Umów się na wizytę!

Poszukujesz nowoczesnej kliniki stomatologicznej, w której skutecznie i komfortowo wykonasz leczenie kanałowe? W Kuźmińscy Stomatologia wszystkie zabiegi są przeprowadzane pod mikroskopem, dlatego nasi eksperci podejmują się leczenia nawet najbardziej skomplikowanych przypadków. W trosce o komfort podczas zabiegów, stosujemy bezbolesne metody leczenia, nad którego prawidłowym przebiegiem czuwa doświadczony zespół ekspertów. Zastanawiasz się ile kosztuje leczenie kanałowe i czy w Twoim przypadku to najlepszy sposób, by odzyskać pełną sprawność w jamie ustnej? Umów się na wizytę konsultacyjną! Możesz się z nami skontaktować, dzwoniąc pod numer +48 601666836 bądź wypełniając formularz.
Przeczytaj pozostałe wpisy na naszym blogu


Jak czyścić implanty zębowe?
implanty Kuźmińscy Stomatologia Łódź profilaktyka

Implanty to rozwiązanie, które świetnie się sprawdza zarówno w przypadku całkowitego bezzębia, jak i jednego czy kilku zębów. Aby dobrze spełniały one jednak swoje zadanie, należy je prawidłowo czyścić, przy pomocy odpowiednich produktów. Jakie zatem szczoteczki, pasty, płyny do płukania ust oraz nici dentystyczne okażą się najlepszym wyborem? Odpowiadamy.     Jak czyścić implanty zębowe? […]


Czytaj
Porównanie implantów i mostów jako opcji leczenia protetycznego
implanty Kuźmińscy Stomatologia Łódź protetyka

Implanty czy mosty? To pytanie zadaje sobie wiele osób. Pewne jest to, że oba rozwiązania dobrze sprawdzają się w przypadku braków w uzębieniu i oba zapewniają znakomity efekt estetyczny. Dobrze jest poznać zalety i wady każdego omawianego przez nas uzupełnienia protetycznego. W końcu chodzi o Twoje zdrowie!     Implanty i mosty – czym są? […]


Czytaj
Stłoczenie zębów – czym jest? Objawy, przyczyny
aparaty ortodontyczne Kuźmińscy Stomatologia Łódź ortodoncja

Zauważyłeś, że Twoje zęby są krzywe i nie rosną w odpowiednim miejscu? Jeśli tak, istnieje spora szansa na to, że Twoim problemem jest stłoczenie zębów. Z pewnością nie ma możliwości wyleczenia go sposobami domowymi, dlatego konieczne są w takim przypadku konsultacje stomatologiczne. Dowiedz się więcej.     Czym jest stłoczenie zębów? Stłoczenie zębów to dość […]


Czytaj