Szybki kontakt: +48 601666836
średnia ocena
4.5 / 5
Menu

Jak czyścić implanty zębowe?


Jak czyścić implanty zębowe?
avatar
implanty Kuźmińscy Stomatologia Łódź profilaktyka

Implanty to rozwiązanie, które świetnie się sprawdza zarówno w przypadku całkowitego bezzębia, jak i jednego czy kilku zębów. Aby dobrze spełniały one jednak swoje zadanie, należy je prawidłowo czyścić, przy pomocy odpowiednich produktów. Jakie zatem szczoteczki, pasty, płyny do płukania ust oraz nici dentystyczne okażą się najlepszym wyborem? Odpowiadamy.
 
 

Jak czyścić implanty zębowe?

Najprościej rzecz ujmując, implanty zębowe trzeba czyścić tak jak własne zęby. Należy to robić 2 razy dziennie, przynajmniej przez 2 minuty. Poniżej opisujemy, jakie produkty będą tutaj dobrym rozwiązaniem.
 
 

Jaka szczoteczka do implantów jest najlepsza?

Jaka szczoteczka będzie najlepsza? Z pewnością należy zrezygnować z modelu z twardym włosiem. Sprawne manualnie osoby mogą zdecydować się na szczoteczkę ręczną z miękkim włosiem, która będzie delikatna zarówno dla dziąseł, jak i implantów. Jeżeli jednak pacjent nie ma zbyt dużej sprawności w rękach, dobrym rozwiązaniem będzie szczoteczka elektryczną – soniczna lub rotacyjna. Jest ona skuteczniejsza niż ta tradycyjna, jako że lepiej eliminuje płytkę nazębną. Należy pamiętać, że na implantach również taka płytka się odkłada, a jeśli nie będą one odpowiednio czyszczone, mogą ulegać infekcjom oraz przyczyniać się do groźnych powikłań.
 
 

Jaka pasta do implantów jest najlepsza?

Do czyszczenia implantów zębowych sprawdzi się większość past. Można pokusić się nawet o te dedykowane implantom, z dużą liczbą składników antybakteryjnych oraz przeciwdziałającym odkładaniu się płytki nazębnej. Należy jednak zrezygnować z produktów wybielających lub przeznaczonych dla palaczy. Znajduje się w nich zbyt duże stężenie substancji ściernych (wysoki wskaźnik RDA), które mogłyby negatywnie wpłynąć na implanty.
 
 
Jak czyścić implanty zębowe?
 
 

Jaki płyn do implantów warto wybrać?

Aby jeszcze lepiej zadbać o higienę implantów, warto korzystać ze specjalnego płynu do jamy ustnej. W jego składzie znajdują się substancje, dzięki którym płytka nazębna nie odkłada się na uzębieniu. Co więcej, produkty tego typu wypłukują pozostałości po pokarmach z obszarów, do których dostęp jest utrudniony. Niwelują one także problem nieprzyjemnej woni z ust.
 
 

Jak myć most na implantach?

Jeśli chodzi o most na implantach, wskazane jest korzystanie z profesjonalnych nici dentystycznych. Z jednej strony są one twarde (dzięki czemu można je bez problemu przyłożyć do obszaru między koroną a dziąsłem), z drugiej natomiast miękkie (pozwala to oczyścić przestrzeń pod mostem).
 
 

Dowiedz się więcej

Interesuje Cię, w jaki sposób dokładnie czyścić implanty? Pragniesz dowiedzieć się więcej o produktach, które mogą Ci się przydać? W obu przypadkach zapraszamy do kliniki Kuźmińscy, w której pomożemy Ci dobrać odpowiednią szczoteczkę, nici, itd. Skontaktuj się z nami już dziś i zadzwoń na numer [numer] lub wypełnij formularz na stronie!
Przeczytaj pozostałe wpisy na naszym blogu


Porównanie implantów i mostów jako opcji leczenia protetycznego
implanty Kuźmińscy Stomatologia Łódź protetyka

Implanty czy mosty? To pytanie zadaje sobie wiele osób. Pewne jest to, że oba rozwiązania dobrze sprawdzają się w przypadku braków w uzębieniu i oba zapewniają znakomity efekt estetyczny. Dobrze jest poznać zalety i wady każdego omawianego przez nas uzupełnienia protetycznego. W końcu chodzi o Twoje zdrowie!     Implanty i mosty – czym są? […]


Czytaj
Stłoczenie zębów – czym jest? Objawy, przyczyny
aparaty ortodontyczne Kuźmińscy Stomatologia Łódź ortodoncja

Zauważyłeś, że Twoje zęby są krzywe i nie rosną w odpowiednim miejscu? Jeśli tak, istnieje spora szansa na to, że Twoim problemem jest stłoczenie zębów. Z pewnością nie ma możliwości wyleczenia go sposobami domowymi, dlatego konieczne są w takim przypadku konsultacje stomatologiczne. Dowiedz się więcej.     Czym jest stłoczenie zębów? Stłoczenie zębów to dość […]


Czytaj
Czy implanty zębowe bolą?
implanty Kuźmińscy Stomatologia Łódź protetyka

Implanty zębowe zrewolucjonizowały stomatologię. Umożliwiają zrekonstruowanie uzębienia Pacjenta w sposób daleko doskonalszy, niż było to możliwe kiedykolwiek wcześniej. Przywracają pełną funkcjonalność i estetykę jamy ustnej, do tego dzięki przenoszeniu sił żucia na kość hamują proces jej zaniku. Jednak mimo tych niekwestionowanych zalet, w dalszym ciągu część Pacjentów waha się przed podjęciem leczenia implantologicznego. Powód? Obawiają […]


Czytaj