Szybki kontakt: +48 601666836
średnia ocena
4.5 / 5
Menu

Powtórne leczenie kanałowe w Kuźmińscy Stomatologia!


leczenie zębów pod mikroskopem łódź
avatar
Kuźmińscy Stomatologia leczenie kanałowe Łódź stomatologia zachowawcza

Czasami zdarza się, że leczenie kanałowe w innych placówkach stomatologicznych jest po prostu nieskuteczne. Mają na to wpływ różne czynniki: nieodpowiednie narzędzia użyte podczas zabiegu, mało precyzyjna diagnostyka czy zbyt duży stopień trudności danego przypadku. Dlatego klinika Kuźmińscy Stomatologia zaopatrzyła się w odpowiedni sprzęt oraz zasila swoje szeregi doświadczonymi ekspertami, wyróżniającymi się wyjątkową wiedzą. Na czym polega powtórne leczenie kanałowe? Postaramy się wszystko dokładnie wyjaśnić!
 

Kiedy przeprowadza się powtórne leczenie kanałowe?

Można zetknąć się z przypadkami, kiedy leczenie kanałowe nie przynosi oczekiwanego skutku i mamy do czynienia z nawrotem stanu zapalnego atakującego miazgę. Wynika to z niedokładnego wypełnienia kanałów korzeniowych oraz komory zęba, przez co bakterie zaczynają się w nich ponownie rozwijać. Typowym objawem takiego stanu rzeczy jest uporczywy ból zęba utrudniający Pacjentowi normalne funkcjonowanie. Wówczas konieczne jest przeprowadzenie zabiegu re-endo, wykonywanego w celu usunięcia zakażonych tkanek, a także zabezpieczenia kanałów. Specjalizuje się w tym właściciel naszej kliniki, lek. stom. Maciej Kuźmiński, wyróżniający się wieloletnim doświadczeniem i nieprzeciętnymi umiejętnościami (szkolący w tym zakresie kolegów po fachu). Jeśli chcesz zapewnić swoim zębom dobre zdrowie, Stomatologia Kuźmińscy to świetny wybór!
 

Na czym polega powtórne leczenie kanałowe?

W naszej klinice ponowne leczenie kanałowe rozpoczynamy od dokładnej diagnostyki, określającej szczelność dotychczasowego wypełnienia kanałów zęba i zaawansowania stanu zapalnego. Wykonujemy w tym celu dokładną diagnostykę w postaci badań RTG czy tomografii komputerowej, dokładnie obrazujących strukturę tkanek kostnych. Dzięki temu tworzymy plan leczenia, redukujący prawdopodobieństwo pojawienia się niechcianych powikłań podczas procesu i zapewniający pełne bezpieczeństwo Pacjenta.
 
Po przeprowadzeniu diagnostyki przechodzimy do właściwej procedury. Należy zaznaczyć, że zawsze przeprowadzamy leczenie kanałowe pod mikroskopem, co podwyższa skuteczność zabiegu do około 95%! Lekarz ostrożnie otwiera komorę zęba oraz usuwa zainfekowaną miazgę przy pomocy dedykowanych narzędzi, takich jak endomotor służący do maszynowego opracowywania kanałów czy endometr mierzący ich długość. Następnie wszystkie wolne przestrzenie kanałów korzeniowych oraz wspomnianej korony szczelnie wypełnia się gutaperką, bazującą na naturalnych żywicach (pochodnych kauczuku). Ostatnim etapem jest zamknięcie komory zęba materiałem światłoutwardzalnym, bądź jej odbudowa przy pomocy wkładu koronowo-korzeniowego.
 
Zwieńczenie całego zabiegu stanowi ponowna diagnostyka (zdjęcia RTG lub tomografia komputerowa), która weryfikuje wypełnienie wszystkich kanałów korzeniowych. Dzięki niej lekarz stwierdza, czy cały proces przebiegł pomyślnie, a wypełnienie zostało wykonane z pełną precyzją. Jeżeli wszystko jest w porządku, dolegliwości Pacjenta miną i znów będzie mógł cieszyć się zdrowym uśmiechem!
 

Leczenie kanałowe pod mikroskopem!

Możliwość leczenia trudnych przypadków zawdzięczamy obecności mikroskopu stomatologicznego, zapewniającego 25-krotne przybliżenie pola zabiegowego. Za jego pośrednictwem dentysta dokładnie lokalizuje wszystkie kanały i oczyszcza je, a dodatkowym atutem jest fakt, że nie ma konieczności wcześniejszego zatruwania zęba! Czas realizacji procedury zostaje skrócony do niezbędnego minimum, w wielu przypadkach ograniczając się tylko do jednej wizyty! Prawdopodobieństwo sukcesu zabiegu wynosi około 95%, co stanowi doskonały wynik oraz zapewnia przewidywalne efekty. Oczywiście należy zaznaczyć, iż podczas popularnej „kanałówki” stosujemy wiele innych narzędzi, będących równie istotnym elementem rzutującym na ostateczny rezultat.

Mikroskop stomatologiczny – najważniejsze korzyści

Leczenie kanałowe pod mikroskopem przynosi wiele korzyści, zarówno dla dentysty, jak i Pacjenta, dlatego postaramy się opisać przynajmniej te najważniejsze:

  • skrócenie czasu wymaganego do wykonania leczenia endodontycznego – dzięki mikroskopom leczenie kanałowe nie wymaga zatruwania zęba, które zauważalnie wydłużało całą procedurę i było często źródłem dyskomfortu dla Pacjenta;
  • zwiększenie skuteczności leczenia endodontycznego – pracując pod mikroskopem, dentysta może precyzyjnie odnaleźć i wypełnić wszystkie kanały, dzięki czemu ryzyko pojawienia się niechcianych powikłań oraz konieczności powtórzenia zabiegu;
  • nieprzeciętny komfort podczas zabiegów – ze względu na maksymalne zawężenie pola zabiegowego i umiejętności dentysty, leczenie kanałowe pod mikroskopem przebiega z maksymalnym poszanowaniem tkanek okołowierzchołkowych, co wpływa na odczuwany przez Pacjenta komfort. Warto zaznaczyć, że stosowane są innowacyjne znieczulenia miejscowe, eliminujące ból podczas procesu;
  • wsparcie dla diagnostyki – mikroskop stomatologiczny wykorzystywany jest również do diagnostyki wszelkiego rodzaju niepokojących zmian dotykających jamy ustnej, jak np. stan zapalny struktur okołowierzchołkowych, niedostrzegalne ogniska próchnicy lub mikropęknięcia korony zęba.

 

Umów się na wizytę w Stomatologia Kuźmińscy!

Jeszcze do niedawna leczenie endodontyczne było przez Pacjentów postrzegane jako żmudny i czasochłonny zabieg, będący często powodem stresu. Na szczęście nowoczesna technologia całkowicie odmienia jego oblicze, a wszystko dzięki zastosowaniu zaawansowanego mikroskopu stomatologicznego oraz prywatnemu centrum diagnostycznemu. Jeżeli sam doświadczyłeś „kanałówki”, która nie przyniosła oczekiwanych efektów, umów się na wizytę w naszej klinice! Możesz to zrobić, dzwoniąc pod numer  (42) 643 75 73 lub wypełniając formularz.
Przeczytaj pozostałe wpisy na naszym blogu


Jak czyścić implanty zębowe?
implanty Kuźmińscy Stomatologia Łódź profilaktyka

Implanty to rozwiązanie, które świetnie się sprawdza zarówno w przypadku całkowitego bezzębia, jak i jednego czy kilku zębów. Aby dobrze spełniały one jednak swoje zadanie, należy je prawidłowo czyścić, przy pomocy odpowiednich produktów. Jakie zatem szczoteczki, pasty, płyny do płukania ust oraz nici dentystyczne okażą się najlepszym wyborem? Odpowiadamy.     Jak czyścić implanty zębowe? […]


Czytaj
Porównanie implantów i mostów jako opcji leczenia protetycznego
implanty Kuźmińscy Stomatologia Łódź protetyka

Implanty czy mosty? To pytanie zadaje sobie wiele osób. Pewne jest to, że oba rozwiązania dobrze sprawdzają się w przypadku braków w uzębieniu i oba zapewniają znakomity efekt estetyczny. Dobrze jest poznać zalety i wady każdego omawianego przez nas uzupełnienia protetycznego. W końcu chodzi o Twoje zdrowie!     Implanty i mosty – czym są? […]


Czytaj
Stłoczenie zębów – czym jest? Objawy, przyczyny
aparaty ortodontyczne Kuźmińscy Stomatologia Łódź ortodoncja

Zauważyłeś, że Twoje zęby są krzywe i nie rosną w odpowiednim miejscu? Jeśli tak, istnieje spora szansa na to, że Twoim problemem jest stłoczenie zębów. Z pewnością nie ma możliwości wyleczenia go sposobami domowymi, dlatego konieczne są w takim przypadku konsultacje stomatologiczne. Dowiedz się więcej.     Czym jest stłoczenie zębów? Stłoczenie zębów to dość […]


Czytaj