Umów się | ZnanyLekarz.PL
Kuźmińscy Stomatologia

Bruksizm

Bruksizm to nic innego jak zgrzytanie zębami, czyli tarcie zębów szczęki o zęby żuchwy. To dolegliwość, z którą zmaga się coraz więcej Pacjentów, jednak niewielu z nich zdaje sobie sprawę, jak poważne konsekwencje im grożą, jeżeli nie podejmą leczenia.

Jeżeli podejrzewasz u siebie tę dolegliwość lub Twoi bliscy zauważyli u Ciebie jej objawy, niezwłocznie odwiedź naszą klinikę!

Niepokojące objawy:

  • ból głowy podobny do bólu migrenowego
  • ból mięśni, zębów lub stawu podczas mówienia i żucia
  • podczas ziewania czy gwałtownego ruchu żuchwy dochodzi do blokady bądź wypadnięcia żuchwy, słychać trzaski w stawie
  • ścieranie się zębów
Bruksizm

Leczenie bruksizmu

Specjaliści w klinice Kuźmińscy Stomatologia w rozpoznawaniu bruksizmu stosują diagnostykę oraz leczenie w oparciu o metody Akademii Dawsona oraz szkoły leczenia stawu i zgryzu FACE. Dzięki tym metodom udaje się zabezpieczyć ścierające się o siebie zęby (na przykład dzięki nakładkom na zęby) oraz przywrócić prawidłową wysokość zębów. Czasem leczenie musi być przeprowadzone wieloetapowo, a lekarze stomatolodzy współpracują z neurologiem, ortopedą czy nawet psychologiem.

Jeżeli podejrzewasz u siebie bruksizm, należy niezwłocznie udać się do stomatologa. Nieleczony może prowadzić do poważnych zaburzeń stawu skroniowo-żuchwowego, bólów głowy, a nawet kręgosłupa.

Przyczyn bruksizmu jest wiele, do najczęstszych należą:

Bruksizm

ZAPISZ SIĘ NA KONSULTACJĘ

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą!