Umów się | ZnanyLekarz.PL
Kuźmińscy Stomatologia

Krwawienie i zapalenia dziąseł

Wielokrotnie odwiedzają nas Pacjenci skarżący się na zapalenie dziąseł, które nieleczone może prowadzić do wielu poważnych konsekwencji.

Zapalenie dziąseł to choroba infekcyjna, która obok próchnicy i nadwrażliwości jest jednym z najczęstszych problemów dotyczących jamy ustnej.

Przyczyną tego schorzenia jest przede wszystkim niewłaściwa higiena jamy ustnej. Niedokładnie umyte zęby, odkładająca się płytka nazębna, osad i kamień, nagromadzenie bakterii, które wnikają w kieszonki dziąsłowe w efekcie tworzą stan zapalny.

Krwawienie i zapalenia dziąseł

Zdrowe dziąsła to zdrowe zęby

Jeśli Twoje dziąsła są czerwone, krwawią, są rozpulchnione i wrażliwe na dotyk, czujesz w ustach niesmak, świąd, a Twój oddech stał się nieświeży to być może cierpisz na zapalenie dziąseł.

Zapalenie dziąseł to poważny stan zagrażający zdrowiu naszej jamy ustnej wymagający profesjonalnej konsultacji stomatologicznej. Lekarz na początku zbiera wywiad, pyta o objawy, następnie zbada Pacjenta. Zacznie od dotykania dziąseł, ocenienia ich stanu, a także zbada kieszonki dziąsłowe, ich głębokość i wrażliwość oraz oceni widoczne złogi nazębne.

Przy wcześnie rozpoznanym zapaleniu dziąseł leczenie jest proste i w większości przypadków daje możliwości stuprocentowego wyleczenia. Warto je całkowicie wyleczyć, gdyż nieleczone może prowadzić do rozwoju paradontozy.

Podczas zapalenia dziąseł bardzo ważne jest profesjonalne oczyszczanie zębów w gabinecie stomatologicznym, a także regularne wizyty kontrolne.

Przebieg leczenia

Niezależnie od etapu rozwoju choroby jej leczenie nasi specjaliści zawsze zaczynają od oczyszczenia zębów z osadu i kamienia i płytki bakteryjnej. Posiadamy najwyższej jakości sprzęt do oczyszczania zębów- skalery, kirety oraz piaskarki.

Krwawienie i zapalenia dziąseł

ZAPISZ SIĘ NA KONSULTACJĘ

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą!