Umów się | ZnanyLekarz.PL
Kuźmińscy Stomatologia

Mikroabrazja

Na biały promienny uśmiech poza jasnym kolorem zębiny duży wpływ ma także gładkość szkliwa. W wygładzeniu szkliwa może pomóc zabieg zwany mikroabrazją, który pozwala na poprawę estetyki uśmiechu przy minimalnej interwencji w strukturę zębów.

Mikroabrazja jest szczególnie wskazana w przypadku nieestetycznych plam na szkliwie powstałych na skutek zaburzeń jego mineralizacji.

Mikroabrazję szkliwa można traktować jako procedurę wspomagającą wybielanie lub jako samodzielny, bezbolesny zabieg wykonywany w gabinecie na jednej bądź dwóch wizytach.

Mikroabrazja

Technika zabiegu

Przy wykonywaniu mikroabrazji używa się specjalistycznych past polerskich, sofleksów i finirów.

Usuwane są mikroskopijne ilości szkliwa wywołujące efekt matowości zębów. Po zabiegu uśmiech optycznie się rozjaśnia, ponieważ wypolerowane zęby inaczej odbijają światło dzienne.

Duża gładkość powierzchni zębów przyczynia się również do mniejszego i wolniejszego odkładani osadów i kamienia nazębnego. Mikroabrazja chroni zatem przed chorobami przyzębia.

Metoda infiltracji żywicą

Za pomocą nowoczesnej, prawie nieinwazyjnej metody infiltracji żywicą możliwe jest leczenie tzw. „białych plam” na powierzchniach gładkich zębów oraz początkowego stadium próchnicy na trudno dostępnych powierzchniach stycznych. Możliwe jest leczenie łagodnych i umiarkowanych postaci fluorozy, wad szkliwa powstałych na skutek urazu, plam pochodzenia próchnicowego, zwłaszcza tych, które powstały w trakcie leczenia ortodontycznego wokół zamków, a także możliwe jest zatrzymanie rozwoju próchnicy na ścianach stycznych pomiędzy zębami.

Na czym polega zabieg?

Jest to metoda bardzo bezpieczna, bezbolesna i nie wymagająca interwencji wiertła stomatologicznego. Zasada działania infiltracji jest następująca: po wstępnym wytrawieniu zmienionego obszaru, nakładany jest infiltrant – wysoce płynna żywica. Siły kapilarne wciągają infiltrant w głąb porowatego szkliwa, który jest następnie utwardzany światłem lampy. Powoduje to zablokowanie przenikania kwasów próchnicotwórczych.

Początkowe stadium próchnicy może być zatrzymane, dzięki czemu nie musimy ryzykować poświęceniem zdrowej struktury zęba, co często się zdarza przy używaniu wiertła stomatologicznego.

Mikroabrazja Łódź

Na piękny uśmiech składają się przede wszystkim dwa czynniki: rząd równych, symetrycznie ułożonych zębów oraz ich kolor. Starania o uzyskanie śnieżnobiałej barwy w niektórych przypadkach mogą przypominać walkę z wiatrakami, bowiem nasze codzienne przyzwyczajenia – jak chociażby picie kawy, herbaty czy czerwonego wina – mogą powodować powstanie przebarwień. Regularne czyszczenie zębów pastami wybielającymi może okazać się niewystarczające w usuwaniu nieestetycznych plam. Dlatego też w Klinice Kuźmińscy Stomatologia naszym Pacjentom proponujemy alternatywne metody wybielania. Jedną z nich jest mikroabrazja szkliwa. Ten bezbolesny, małoinwazyjny zabieg polega na polerowaniu szkliwa. Co zapewnia gładka powierzchnia tej warstwy ochronnej zęba? Gładkie szkliwo – w przeciwieństwie do chropowatej, matowej, posiadającej wgłębienia powłoki – inaczej odbija światło naturalne, przez co sprawia optyczne wrażenie wybielania. Ale to nie jedyna zaleta tego zabiegu. Po zeszlifowaniu minimalnej ilość szkliwa, stomatolog nakłada warstwę ochronną (w postaci pianek z fluorem), przez co szkliwo przyjmuje mniej osadów. W ten sposób mikroabrazja szkliwa nie tylko wybiela powierzchnię zębów, ale także może być traktowana jako profilaktyka chorób przyzębia. Jednym z podstawowych elementów oferty Kuźmińscy Stomatologia jest właśnie mikroabrazja co jest równoznaczne z tym, że zabieg ten będzie przeprowadzony w pełni profesjonalnie z gwarancją olśniewającego efektu. Osoby rozważające poddanie się zabiegowi estetycznemu, którym jest mikroabrazja Łódź, zapraszamy do kontaktu z przedstawicielami Kliniki, którzy zaprezentują Państwu szczegóły zabiegu.

Mikroabrazja

ZAPISZ SIĘ NA KONSULTACJĘ

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą!