Umów się | ZnanyLekarz.PL
Kuźmińscy Stomatologia

Nowy zęby w krótkim czasie! Łódź

W klinice Kuźmińscy korzystamy z dobrodziejstw nowoczesnej implantologii. Implanty pozwalają na odbudowę uzębienia w sposób doskonalszy niż jest to możliwe przy zastosowaniu innych metod. Co więcej, leczenie implantoprotetyczne wcale nie musi być czasochłonne. W naszym gabinecie możemy zrekonstruować Twoje zęby nawet w jeden dzień.

Nowe zęby w 1 dzień

Korona na implancie w 1 dzień

Korona na implancie to metoda na rekonstrukcję pojedynczego zęba. Aby odtworzyć ząb w ten sposób, stosujemy trzy elementy: implant, łącznik i koronę protetyczną. Przypominający niewielką śrubkę implant wszczepiamy w kość w miejsce korzenia zębowego. Dzięki temu, że implant jest zrobiony z biozgodnego materiału, nie jest przez organizm traktowany jako ciało obce. Integruje się więc z kością i może w pełni zastąpić naturalny korzeń zęba.

Łącznik przejmuje natomiast rolę szyjki zębowej, łączącej korzeń z koroną. Dzięki niemu możliwe jest osadzenie na implancie korony protetycznej.

Tak wykonana rekonstrukcja wygląda jak prawdziwy ząb i w pełni przejmuje też jego funkcje. Dzięki zastosowaniu implantu siły żucia przenoszone są na kość – tak jak w przypadku naturalnych zębów – co przeciwdziała jej zanikowi.

W klinice Kuźmińscy koronę na implancie wykonujemy w jeden dzień, nawet w przypadku zniszczonej kości i obecności stanów zapalnych. Podczas zaledwie jednego dnia przeprowadzamy:

-ekstrakcję – jest potrzebna, gdy część zęba tkwi jeszcze w zębodole (aby implant mógł być wszczepiony w miejsce korzenia, trzeba zrobić dla niego miejsce),

-augmentację – w przypadku niewystarczającej ilości tkanki kostnej przeprowadzamy zabieg pozwalający na jej uzupełnienie,

-implantację i zamocowanie korony – odtworzenie brakującego zęba.

Nowe zęby w 1 dzień

Proteza na implantach w 1 dzień

W naszej klinice wystarczy też jeden dzień, aby zrekonstruować cały łuk zębowy. Dokonujemy tego z wykorzystaniem czterech bądź sześciu implantów. Ta metoda należy nie tylko do najszybszych ale też najbardziej komfortowych sposobów na odbudowę uzębienia.

Podstawą do wykonania takiej protezy jest diagnostyka opierająca się na badaniach obrazowych – pomocny jest tu przede wszystkim tomograf pozwalający uzyskać trójwymiarowy obraz jamy ustnej, dzięki czemu możemy precyzyjnie zaplanować rozmieszczenie implantów w sposób skuteczny i bezpieczny dla Pacjenta (czyli tak, by nie naruszyć istotnych struktur anatomicznych).

Umów się na wizytę!

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o leczeniu implantoprotetycznym w klinice Kuźmińscy, zapraszamy na wizytę. Możesz się na nią umówić, dzwoniąc pod numer 601666836 lub wypełniając formularz.

Nowe zęby w 1 dzień

ZAPISZ SIĘ NA KONSULTACJĘ

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą!