Szybki kontakt: +48 601666836
średnia ocena
4.5 / 5
Menu

Czy warto zdecydować się na implant zęba?


Czy warto zdecydować się na implant zęba?
avatar
implantologia implanty zębów Kuźmińscy Stomatologia Łódź

Implant zęba – czy warto wybrać takie rozwiązanie? W dzisiejszym artykule zajmiemy się korzyściami, jakie daje zamocowanie uzupełnień protetycznych na implantach.

 

Stabilność

Nie trzeba chyba nikogo przekonywać, że tradycyjne ruchome protezy nie zawsze zachowują się tak, jakby sobie tego życzyli ich użytkownicy. Wymagają czasu, by się do nich przyzwyczaić i nauczyć z nimi funkcjonować, ale i potem potrafią sprawiać niemiłe niespodzianki. Proteza może więc przemieszczać się w jamie ustnej, a nawet wypaść, na przykład podczas kichania, śmiechu czy zwykłej rozmowy.

Z tym problemem nie muszą zmagać się osoby, które noszą protezę mocowaną na implantach. Wszczepione na stałe w kość implanty są stabilną podstawą dla protetycznych rekonstrukcji. Zamocowana na nich proteza nie rusza się, nie przemieszcza i oczywiście nie grozi jej wypadnięcie. Ponieważ jest na stałe zamocowana na implantach, nie ma ryzyka zadławienia się nią podczas snu. Proteza na implantach to bez wątpienia komfortowe rozwiązanie.

Czy warto zdecydować się na implant zęba?

Przywrócenie funkcjonalności jamy ustnej

Odbudowa uzębienia za pomocą implantów przywraca jamie ustnej funkcjonalność. Można wreszcie w naturalny sposób gryźć i żuć.

Braki zębowe stanowią poważny problem w kontekście odżywiania. Do układu pokarmowego trafiają przez to większe kęsy pokarmu, co może prowadzić do zaburzeń trawiennych. Trudności z jedzeniem mogą też wymuszać zmianę diety, czego efektem może być niedostarczanie organizmowi wszystkich potrzebnych mu składników.

Implanty pozwalają uwolnić się od tego problemu. Można dzięki nim bez przeszkód jeść wszystko, na co ma się ochotę – nawet twarde pokarmy. Dzięki temu układ pokarmowy nie ma już kłopotów z trawieniem, a organizmowi dostarczane są niezbędne składniki odżywcze.

Zahamowanie zaniku kości

Brak nawet jednego zęba odbija się na stanie tkanki kostnej. W miejscu brakującego zęba kość przestaje być naturalnie obciążana podczas żucia. Z nieużywaną kością dzieje się to samo co na przykład z nieużywanym mięśniem – ulega atrofii, czyli stopniowemu zanikowi. A brak odpowiedniej ilości kości wiąże się z negatywnymi konsekwencjami, takimi jak utrata pełnej funkcjonalności jamy ustnej i pogorszenie estetyki twarzy. Zastosowanie uzupełnień protetycznych w przypadku braku zębów nie zawsze rozwiązuje ten problem.

Inaczej jest w przypadku uzupełnień mocowanych na implantach. Implant przejmuje funkcje korzenia, dzięki czemu przywraca naturalne warunki w jamie ustnej i podczas spożywania posiłków przenosi siły żucia na kość. Kość odzyskuje zatem prawidłowe obciążenie, a proces jej zaniku zostaje zahamowany.

 

Poprawa dykcji

Właściwa artykulacja części głosek wymaga kontaktu języka z zębem. Dlatego brak zębów wpływa również na to, jak się wysławiamy. Odbudowanie uzębienia za pomocą implantów przywraca kontakt języka z zębami i umożliwia znów prawidłową artykulację.

 

Umów się na wizytę!

Implanty zębowe – czy warto się na nie zdecydować? Jeżeli wciąż nurtują Cię wątpliwości, wstąp do naszego gabinetu. Tutaj wyczerpująco odpowiemy na Twoje pytania. Na wizytę u nas możesz się umówić, dzwoniąc pod numer +48 601666836 lub wypełniając formularz.
Przeczytaj pozostałe wpisy na naszym blogu


Jak czyścić implanty zębowe?
implanty Kuźmińscy Stomatologia Łódź profilaktyka

Implanty to rozwiązanie, które świetnie się sprawdza zarówno w przypadku całkowitego bezzębia, jak i jednego czy kilku zębów. Aby dobrze spełniały one jednak swoje zadanie, należy je prawidłowo czyścić, przy pomocy odpowiednich produktów. Jakie zatem szczoteczki, pasty, płyny do płukania ust oraz nici dentystyczne okażą się najlepszym wyborem? Odpowiadamy.     Jak czyścić implanty zębowe? […]


Czytaj
Porównanie implantów i mostów jako opcji leczenia protetycznego
implanty Kuźmińscy Stomatologia Łódź protetyka

Implanty czy mosty? To pytanie zadaje sobie wiele osób. Pewne jest to, że oba rozwiązania dobrze sprawdzają się w przypadku braków w uzębieniu i oba zapewniają znakomity efekt estetyczny. Dobrze jest poznać zalety i wady każdego omawianego przez nas uzupełnienia protetycznego. W końcu chodzi o Twoje zdrowie!     Implanty i mosty – czym są? […]


Czytaj
Stłoczenie zębów – czym jest? Objawy, przyczyny
aparaty ortodontyczne Kuźmińscy Stomatologia Łódź ortodoncja

Zauważyłeś, że Twoje zęby są krzywe i nie rosną w odpowiednim miejscu? Jeśli tak, istnieje spora szansa na to, że Twoim problemem jest stłoczenie zębów. Z pewnością nie ma możliwości wyleczenia go sposobami domowymi, dlatego konieczne są w takim przypadku konsultacje stomatologiczne. Dowiedz się więcej.     Czym jest stłoczenie zębów? Stłoczenie zębów to dość […]


Czytaj