Umów się | ZnanyLekarz.PL
Kuźmińscy Stomatologia

Implanty Łódź

Braki zębowe nie tylko wpływają na pogorszenie wyglądu uśmiechu, lecz przede wszystkim na codzienne funkcjonowanie. Trudności z gryzieniem, ból czy zasłanianie ust w towarzystwie to tylko kilka poważnych konsekwencji, do jakich prowadzą luki.

Nic więc dziwnego, że Pacjenci poszukują skutecznego rozwiązania, które pozwoli zrekonstruować utracone zęby w sposób imitujący naturalne piękno. W takich przypadkach zawsze zalecamy stosowanie implantów zębów, które umożliwiają odzyskanie zdrowego i pięknego uśmiechu.

Zabiegi wprowadzania implantów są przeprowadzane według zasad mikrochirurgii z ogromną precyzją oraz delikatnością.

implanty zębów Łódź

Wszystko, co powinieneś wiedzieć o implantach zębowych

Implant zęba to wykonana z biokompatybilnych materiałów śruba, którą umieszcza się w miejscu po utraconym korzeniu. Wykorzystywany do ich produkcji tytan sprawia, że bez większych problemów integruje się z kością, co korzystnie wpływa na skuteczność zabiegu, która sięga niemalże 100%! W naszej klinice w Łodzi wykorzystujemy wyłącznie implanty klasy premium. Są to rozwiązania stosowane wyłącznie w renomowanych ośrodkach stomatologicznych w Polsce i za granicą. Używane przez nas implanty zębowe umożliwiają uzyskanie przewidywalnych efektów, dzięki czemu możliwe jest spełnienie marzeń Pacjentów o pięknym oraz zdrowym uśmiechu.

Rodzaje leczenia implantami zębów

Brak pojedynczego zęba – utrata jednego zęba wymaga szybkiej reakcji, aby zapobiec pojawieniu się poważniejszych konsekwencji w przyszłości. Istnieje kilka metod leczenia takich przypadków, jednak w Kuźmińscy Stomatologia zawsze zalecamy odbudowanie pojedynczego zęba na implancie, który przejmuje funkcje utraconego korzenia. W ten sposób możliwe jest przywrócenie pięknego uśmiechu i pełnej funkcjonalności w jamie ustnej. Jeżeli to możliwe, należy zgłosić się jeszcze przed usunięciem zęba, który lepiej aby był usunięty bardzo delikatnie w celu utrzymania kości w dobrym stanie.

Kilka braków zębowych obok siebie – w przypadku wystąpienia kilku braków zębowych obok siebie stosuje się mosty zębowe. Mogą one być osadzone na własnych, wcześniej oszlifowanych, zębach lub implantach, które stają się filarami. Tytanowe śrubki, przejmując funkcje korzeni, pozwalają na stabilne zamocowanie rekonstrukcji protetycznej. Rozwiązanie to umożliwia uzyskanie znakomitych efektów, którymi można cieszyć się przez długie lata.

Bezzębie – utrata wszystkich zębów to poważny problem, który wymaga podjęcia kompleksowego leczenia. W celu rekonstrukcji całych łuków zębowych stosuje się różnego rodzaju protezy. W naszej klinice stomatologicznej zalecamy stosowanie rekonstrukcji, które mocowane są na stałe do implantów. Pozwala to uzyskać niezwykle naturalny efekty estetyczny, a także funkcjonalny. Nic więc dziwnego, że rozwiązanie to często określane jest jako „trzecie zęby”. Warto również pamiętać, iż w wielu przypadkach protezy mocowane na implantach pozwalają cieszyć się znakomitymi efektami do końca życia.

lekarze zajmujący się daną dziedziną

MACIEJ KUŹMIŃSKI

MACIEJ KUŹMIŃSKI

Dr n. med.

Właściciel

Dr n. med. Maciej Kuźmiński posiada tytuł specjalisty ze stomatologii zachowawczej z endodoncją i stomatologii ogólnej. Stale pogłębia swoją wiedzę, uczestnicząc w licznych konferencjach i zaawansowanych szkoleniach w Niemczech, Wielkiej Brytanii i Szwajcarii. Jest autorem wielu prac naukowych, w tym 11 wygłoszonych na kongresach zagranicznych oraz rozdziałów w 3 książkach z zakresu endodoncji.

MACIEJ KUŹMIŃSKI

Dr n. med.

Właściciel

Dr n. med. Maciej Kuźmiński posiada tytuł specjalisty ze stomatologii zachowawczej z endodoncją i stomatologii ogólnej. Stale pogłębia swoją wiedzę, uczestnicząc w licznych konferencjach i zaawansowanych szkoleniach w Niemczech, Wielkiej Brytanii i Szwajcarii. Jest autorem wielu prac naukowych, w tym 11 wygłoszonych na kongresach zagranicznych oraz rozdziałów w 3 książkach z zakresu endodoncji.

Leczenie implantologiczne krok po kroku

  1. Konsultacja – pierwszym etapem każdego leczenia w Kuźmińscy Stomatologia jest wizyta konsultacyjna. W jej trakcie odpowiemy na wszystkie nurtujące Cię pytania i porozmawiamy o oczekiwaniach estetycznych oraz funkcjonalnych. Na tym etapie przeprowadzimy również szczegółowy wywiad dotyczący stanu zdrowia. Wykonamy także precyzyjną diagnostykę, wykorzystując wiele nowoczesnych i w pełni bezpiecznych technologii, takich jak tomografia komputerowa. Pozwala to ekspertowi ocenić indywidualne warunki jamy ustnej, dzięki czemu możliwe jest zaproponowanie odpowiednich metod leczenia. Zostaniesz również zapoznany z planem terapii oraz wstępnym kosztorysem, przez co nieprzyjemne niespodzianki nie zakłócą Twojego powrotu do codziennego funkcjonowania.

  2. Odbudowa tkanek – by leczenie implantologiczne zakończyło się pełnym sukcesem, konieczne jest zapewnienie odpowiednich warunków kostnych oraz tkanek miękkich. Przeprowadzana na początku diagnostyka pozwoli nam ustalić, czy posiadasz odpowiednią ilość kości oraz dziąsła. W przypadku rozpoznania problemów w tym obszarze, może być niezbędne przeprowadzenie dodatkowych zabiegów z zakresu chirurgii stomatologicznej mających na celu zrekonstruowanie utraconych tkanek. Ich wykonanie jest w pełni bezpieczne i bezbolesne za sprawą stosowanych przez nas skutecznych znieczuleń.

  3. Wszczepienie implantów – jeżeli ilość tkanki kostnej i miękkiej są odpowiednie, przystępuje się do leczenia implantologicznego. Podczas zabiegu wszczepia się określoną liczbę implantów w miejsca po utraconych korzeniach. Leczenie to jest całkowicie bezpieczne i niezwykle skuteczne – sukcesem kończy się niemal 100% przypadków. Ogromna w tym zasługa wiedzy i umiejętności naszych ekspertów, ale również zastosowanych systemów.

  4. Integracja implantów – kolejnym krokiem jest zastosowanie specjalnych śrub gojących. Dzięki temu cały proces integracji implantów z kością jest znacznie skrócony i trwa zaledwie kilka tygodni. Następnie pobieramy wycisk uzębienia, który przekazujemy do laboratorium protetycznego.

  5. Zamocowanie rekonstrukcji protetycznej – w laboratorium protetycznym doświadczeni technicy przygotowują indywidualnie dopasowane odbudowy. Po ich dostarczeniu do naszej kliniki rekonstrukcje są stabilnie mocowane do implantów. Od tej pory będziesz mógł znowu cieszyć się olśniewającym uśmiechem!
Implanty zębówImplanty zębów

Pan Jarosław

U Pana Jarosława konieczne okazało się przeprowadzenie kompleksowego leczenia. Wykonana diagnostyka pozwoliła nam ocenić stan zdrowia jamy ustnej i przygotować plan terapii. Postanowiliśmy odbudować braki zębowe przy pomocy implantów zębowych. Ponadto zastosowaliśmy korony, nakłady oraz licówki zębów. Uzyskane efekty w pełni spełniły oczekiwania Pana Jarosława.

Implanty zębówImplanty zębów

Pan Wojciech

Pan Wojciech miał problem z silnie zniszczonymi zębami, brakami zębowymi i przebarwieniami. Uznaliśmy, że w tej sytuacji pomóc może tylko kompleksowe leczenie implantoprotetyczne. Dokonaliśmy odbudowy uzębienia Pana Wojciecha – rekonstrukcje protetyczne zamocowane na implantach doskonale spełniły swoje zadanie.

Implanty zębówImplanty zębów

Pan Grzegorz

U Pana Grzegorza przeprowadziliśmy kompleksowe leczenie i odbudowę uzębienia. Po leczeniu zachowawczym wstawiliśmy cztery implanty – co wymagało również przeprowadzenia odbudowy kości. Zęby w górnym łuku i w bocznych odcinkach łuku dolnego odbudowaliśmy materiałem kompozytowym. Zwieńczeniem naszej pracy było założenie koron częściowych.

Lekarz prowadzący

WANDA KACZMAREK

WANDA KACZMAREK

Lek. dent.

Kliknij i dowiedz się więcej o leczeniu implantami:

Leczenie implantologiczne w Kuźmińscy Stomatologia

Jak się okazuje, dentofobia, czyli paniczny strach przed wizytą w gabinecie, to częsty problem wśród Pacjentów. Dlatego dokładamy wszelkich starań, aby uczynić leczenie w naszej klinice jak najbardziej komfortowym. Stosujemy znieczulenia, dzięki którym wszystkie zabiegi są praktycznie całkowicie bezbolesne. To wraz z ogromnymi umiejętnościami, szeroką wiedzą i bogatym doświadczeniem ekspertów sprawia, że leczenie w Kuźmińscy Stomatologia staje się w komfortowe!

Dlaczego warto zdecydować się na leczenie implantologiczne?

Braki zębowe negatywnie wpływają właściwie na każdy element życia. Zasłanianie ust w towarzystwie podczas śmiechu czy rozmowy, a także rezygnacja ze spotkań z ze znajomymi to tylko kilka skutków poważnych braków w uzębieniu. Na szczęście we współczesnej stomatologii istnieją rozwiązania, które pozwalają skutecznie odbudować utracone zęby. Protezy mocowane na implantach pozwalają cieszyć się pięknym uśmiechem przez długie lata. Korzystnie wpływa to nie tylko na życie towarzyskie, ale również zawodowe! Jak przekonują badania, osoby mogące pochwalić się naturalnie wyglądającym uzębieniem znacznie częściej cieszą się z awansów w pracy. Dzieje się tak, ponieważ odzyskiwana jest pewność siebie, przez co znacznie chętniej podejmuje się różnego rodzaju inicjatywy, które mogą być zauważone przez przełożonych.

Poprawa wyglądu twarzy to nie wszystko! Zrekonstruowanie uzębienia sprawia, że możliwe jest prawidłowe wypowiedzenie wszystkich głosek. Dzieje się tak, ponieważ niektóre głoski do ich prawidłowej artykulacji wymagają pełnego kontaktu języka z zębami. Po zakończonym leczeniu przywracane są naturalne warunki jamy ustnej, przez co bez większych trudności można właściwie wymówić wszystkie głoski. Dodaje to pewności siebie, a wystąpienia publiczne w takiej sytuacji przestają stanowić problemu.

Wszczepienie implantów korzystnie wpływa również na ogólny stan zdrowia. Po utracie zębów kość nie jest prawidłowo obciążona, co powoduje, że dochodzi do stopniowej utraty tkanki kostnej. W takiej sytuacji rozwiązaniem jest wszczepienie implantów. Pozwala to zahamować postępujący zanik kości. Ponadto przywracane są naturalne warunki w jamie ustnej, dzięki czemu prawidłowe pogryzienie wszystkich pokarmów przestaje być problemem. Co ważne, korzystnie wpływa to na ogólny stan zdrowia – układ pokarmowy nie zostaje przeciążony, a do organizmu można dostarczyć wszystkie niezbędne składniki. Okazuje się więc, że leczenie implantologiczne naprawdę umożliwia odmianę życia na lepsze!

Przymierz swój nowy uśmiech

Decyzja o podjęciu kompleksowego leczenia dla wielu osób może być niezwykle trudna. Dlatego w naszej klinice istnieje możliwość skorzystania z wyjątkowej technologii cyfrowego projektowania uśmiechu, dzięki której możliwe jest przymierzenie nowego uśmiechu jeszcze przed rozpoczęciem leczenia. Jeżeli zdecydujesz się na to rozwiązanie, na początku wykonamy dla Ciebie sesję zdjęciową. Uzyskane w ten sposób fotografie wprowadzamy do specjalnego programu komputerowego, który umożliwia ekspertowi zaprojektowanie przyszłych efektów. Nasi lekarze w trakcie tego procesu uwzględniają wszystkie indywidualne cechy, takie jak kształt twarzy czy rozmiar nosa. Na tym etapie możesz też przekazać swoje sugestie, które zostaną wprowadzone przez stomatologa. Ostateczny efekt będziesz mógł zobaczyć na ekranie monitora.

Na tym jednak nie koniec. Jeżeli wyrazisz chęć, przygotujemy dla Ciebie specjalne próbne rekonstrukcje. W tym celu wcześniej wykonany projekt uśmiechu zostaje przesłany do laboratorium protetycznego. Tam doświadczeni technicy przygotują indywidualnie dopasowany mock-up. Kiedy zostanie dostarczona do naszej kliniki, zaprosimy Cię wtedy na wizytę. Podczas niej będziesz mógł przymierzyć spersonalizowany mock-up i zobaczyć w lustrze swój nowy uśmiech! Wykonamy dla Ciebie również sesję zdjęciową. Fotografie posłużą nam do stworzenia wyjątkowej prezentacji, na której będziesz mógł przekonać się, jak będziesz wyglądał po zakończonym leczeniu!

Opiekun Pacjenta

W Kuźmińscy Stomatologia dbamy o najwyższe standardy leczenia dentystycznego. Dlatego też przy bardziej skomplikowanej terapii angażujemy dedykowanego Opiekuna Pacjenta, który będzie koordynował cały proces oraz pośredniczył w kontaktach między leczoną osobą a ekspertem. Wspomniany Opiekun pozostaje do dyspozycji Pacjenta przez cały czas trwania leczenia, służąc swoją radą i odpowiadając na wszystkie rodzące się pytania. Dzięki tak przyjętej strategii działania cały proces jest przejrzysty, gdyż ryzyko nieporozumień jest minimalizowane.

Zespół Kuźmińscy Stomatologia

Nasza klinika implantologiczna to zespół specjalizujących się w wąskich dziedzinach stomatologii. Ich ścisła współpraca na każdym etapie leczenia sprawia, że osiągamy znakomite efekty po zakończonej terapii już od ponad 25 lat. Nasi lekarze nieustannie rozwijają swoje umiejętności i poszerzają wiedzę, uczestnicząc w licznych kursach i szkoleniach. Właśnie dzięki temu pomogliśmy już spełnić marzenie o pięknym i zdrowym uśmiechu ponad 15 200 Pacjentów. Nasza wiedza i doświadczenie doceniane są również przez środowisko stomatologiczne w Polsce. Organizujemy liczne szkolenia, które cieszą się dużą popularnością wśród stomatologów. Wybierając Kuźmińscy Stomatologia, masz pewność, że oddajesz swój uśmiech w ręce prawdziwych ekspertów.

Umów się na wizytę!

Twoje marzenie o pięknym i pełnym uśmiechu jest na wyciągnięcie ręki! Wystarczy, że zdecydujesz się na kompleksową terapię w naszej klinice. Dobierzemy odpowiednie metody leczenia, co pozwali uzyskać przewidywalne efekty. Aby umówić się na wizytę, wystarczy wypełnić formularz albo zadzwonić pod numer 601666836.

Implanty zębów

ZAPISZ SIĘ NA KONSULTACJĘ

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą!