Umów się | ZnanyLekarz.PL
Kuźmińscy Stomatologia

Chirurgia stomatologiczna w łodzi

Do rozwiązania problemów trapiących jamę ustną nie zawsze wystarczy założenie „plomby” lub borowanie. Aby uporać się z wieloma schorzeniami, konieczna jest chirurgiczna interwencja, która przywróci odpowiednią równowagę naszemu uśmiechowi. Jako przykład tego typu kłopotów można podać sławne usuwanie zębów mądrości czy podcięcie wędzidełka.

Kuźmińscy Stomatologia to klinika, która bardzo poważnie podchodzi do zagadnień związanych z chirurgią stomatologiczną. Zawsze dążymy do sprawnego, komfortowego i maksymalnie delikatnego przeprowadzenia leczenia. Nasi eksperci wykazują się w tym temacie dużym doświadczeniem i umiejętnościami, pozwalającymi na osiągnięcie optymalnych efektów.

chirurgia stomatologiczna Łódź

Co należy wiedzieć o chirurgii stomatologicznej?

Chirurgia stomatologiczna to dział, w którego zakres wchodzą zabiegi operacyjne w obrębie jamy ustnej oraz sąsiadujących z nią struktur. Główną częścią jej zadań stanowi eliminowanie stanów zapalnych i umożliwienie odbudowy tkanek.

Zabiegi chirurgii stomatologicznej wykonywane w Kuźmińscy Stomatologia

Jakie zabiegi wykonuje się w ramach chirurgii stomatologicznej? Przedstawimy teraz garść przykładów:

 1. usunięcie (ekstrakcja) zębów stałych i mlecznych – przy użyciu specjalistycznych narzędzi usuwane są z zębodołu konkretne zęby. Ponieważ zastosowane zostaje skuteczne znieczulenie, zabieg jest bezbolesny,
 2. usunięcie (ekstrakcja) zębów mądrości – usuwanie tzw. ósemek to powszechnie wykonywany zabieg. Ósme zęby trzonowe wyrzynają się jako ostatnie, podczas tego procesu mogą pojawić się nieprzyjemne powikłania w postaci niepełnego wyrżnięcia lub nawet zatrzymania zębów pod powierzchnią dziąsła,
  rtg zębów łódź
 3. odsłonięcie zębów zatrzymanych – zabieg polegający na odsłonięciu zębów niewyrżniętych albo częściowo wystających ponad linię dziąseł. Problem występuje zazwyczaj w wyniku niewłaściwego położenia, niedostatecznej ilości miejsca oraz wad ortodontycznych,
 4. zabiegi przygotowujące do leczenia implantologicznego lub protetycznego – przykładami takich zabiegów są np. podcięcie wędzidełka. Wędzidełko to nic innego, jak charakterystyczny fałd błony śluzowej łączący wargi i język z dziąsłami. Procedura polega na wykonaniu niewielkiego nacięcia na tkance pod spodem języka. Nie towarzyszą temu zazwyczaj żadne problemy, czynność ma jedynie ułatwić przeprowadzenie leczenia wchodzącego w zakres innych dziedzin stomatologii,
 5. hemisekcje – polegają na usunięciu zakwalifikowanego korzenia oraz fragmentu korony zęba, które poddały się działaniu stanu zapalnego. Zachowujemy tylko część umożliwiającą dalsze użytkowanie. W wielu przypadkach jest to ostatnia deska ratunku przed całkowitym usunięciem zęba,
 6. resekcje wierzchołków korzeni zębowych – stosowane jest w przypadku Pacjentów, których jama ustna boryka się ze stanami zapalnymi, a standardowe leczenie jest niemożliwe lub utrudnione przez różne czynniki. Proces polega na usunięciu zapaleń z okolicy wierzchołka zębowego poprzez nacięcie sąsiadujących z nim tkanek. Resekcja jest bezbolesna ze względu na użycie znieczulenia. Gdy procedura jest zakończona, zszywa się wspomniane nacięcia, następuje wówczas okres gojenia mogący trwać od 10 dni do pół roku, zależnie od skali problemu i części jamy ustnej poddawanej zabiegowi,
 7. zabiegi rekonstrukcyjne – w ich zakres wchodzą działania mające na celu odbudowę tkanek. Jako przykład można podać przeszczep dziąsła konieczny u osób dotkniętych recesją dziąsłową (ich powolnym wycofywaniem się i odkrywaniem szyjek zębowych). W trakcie zabiegu chirurg odpowiednio nacina dziąsło i przemieszcza je w taki sposób, aby zakryć przewidziane miejsce. Zastosowanie znieczulenia czyni proces bezbolesnym.

Lekarze zajmujący się daną dziedziną

MACIEJ KUŹMIŃSKI

MACIEJ KUŹMIŃSKI

Dr n. med.

Właściciel

Dr n. med. Maciej Kuźmiński posiada tytuł specjalisty ze stomatologii zachowawczej z endodoncją i stomatologii ogólnej. Stale pogłębia swoją wiedzę, uczestnicząc w licznych konferencjach i zaawansowanych szkoleniach w Niemczech, Wielkiej Brytanii i Szwajcarii. Jest autorem wielu prac naukowych, w tym 11 wygłoszonych na kongresach zagranicznych oraz rozdziałów w 3 książkach z zakresu endodoncji.

MACIEJ KUŹMIŃSKI

Dr n. med.

Właściciel

Dr n. med. Maciej Kuźmiński posiada tytuł specjalisty ze stomatologii zachowawczej z endodoncją i stomatologii ogólnej. Stale pogłębia swoją wiedzę, uczestnicząc w licznych konferencjach i zaawansowanych szkoleniach w Niemczech, Wielkiej Brytanii i Szwajcarii. Jest autorem wielu prac naukowych, w tym 11 wygłoszonych na kongresach zagranicznych oraz rozdziałów w 3 książkach z zakresu endodoncji.

Leczenie chirurgiczne w Kuźmińscy Stomatologia

Najczęstszym zabiegiem przeprowadzanym w ramach chirurgii stomatologicznej jest ekstrakcja zębów. W Kuźmińscy Stomatologia traktujemy jednak to rozwiązanie jako ostateczność, gdy wszystkie inne metody skazane są na niepowodzenie. Jeśli istnieje taka możliwość, staramy się uratować ząb przy pomocy leczenia kanałowego. Nasza klinika standardowo wykonuje je przy pomocy mikroskopu, przez co zajmuje zwykle (98%) tylko jedną wizytę!

Niestety bywają sytuacje, kiedy usunięcie zęba jest konieczne w celu zachowania odpowiedniego zdrowia jamy ustnej. Naturalnie, zanim przystąpimy do jakichkolwiek czynności, dokładnie konsultujemy to z Pacjentem. Zabieg przeprowadzamy bezboleśnie, wykorzystując nowoczesne znieczulenia miejscowe, eliminujące wszelkie bolesne odczucia. Gdyby okazało się, że Pacjent zmaga się z dentofobią (lękiem przed leczeniem stomatologicznym), nasi lekarze po uprzednim otrzymaniu informacji dopasują przebieg procesu w taki sposób, aby w jak najmniejszym stopniu wywoływał stres. Pozwala im na to szeroka wiedza zdobyta w trakcie szkoleń związanych z terapią osób dotkniętych lękiem przed stomatologiem.

Opiekun Pacjenta

W Kuźmińscy Stomatologia dbamy o najwyższe standardy leczenia dentystycznego. Dlatego też przy bardziej skomplikowanej terapii angażujemy dedykowanego Opiekuna Pacjenta, który będzie koordynował cały proces oraz pośredniczył w kontaktach między leczoną osobą a ekspertem. Wspomniany Opiekun pozostaje do dyspozycji Pacjenta przez cały czas trwania leczenia, służąc swoją radą i odpowiadając na wszystkie rodzące się pytania. Dzięki tak przyjętej strategii działania cały proces jest przejrzysty, gdyż ryzyko nieporozumień jest minimalizowane.

Usuwanie zębów mądrości

Zanim podejmiemy jakiekolwiek działania związane z usunięciem ósemek, przeprowadzamy dokładną diagnostykę, mającą dać nam pełen wgląd w istotę problemu oraz określającą uwarunkowania zdrowotne Pacjenta. Wyniki przeprowadzonej analizy posłużą jako materiał do sporządzenia precyzyjnego planu leczenia. Nasza klinika jest zaopatrzona w nowoczesny sprzęt diagnostyczny (tomograf komputerowy czy aparatura RTG), dzięki czemu konieczne badania przeprowadzimy bez zwłoki i na miejscu.


Postać dalszego przebiegu terapii jest uzależniona od sytuacji, z jaką mamy do czynienia. Może się zdarzyć, że ząb jest całkowicie wyrżnięty i wystarczy go po prostu rozchwiać, a następnie wyjąć z zębodołu. Sytuacja komplikuje się w przypadku zębów dolnych lub nie do końca wyrżniętych, konieczna bywa ingerencja w otaczające uzębienie kości lub tkanki miękkie. Ekstrakcja ósemek jest zabiegiem często wywołującym niepokój wśród Pacjentów, a wszystko za sprawą jego rzekomej bolesności. Kuźmińscy stomatologia używa tylko najlepszych znieczuleń, przez co eliminujemy wszelkie uczucie bólu, a umiejętności naszych ekspertów zapewniają wysoki komfort.

Chirurgia stomatologicznaChirurgia stomatologiczna

Pan Jarosław

U Pana Jarosława konieczne okazało się przeprowadzenie kompleksowego leczenia. Wykonana diagnostyka pozwoliła nam ocenić stan zdrowia jamy ustnej i przygotować plan terapii. Postanowiliśmy odbudować braki zębowe przy pomocy implantów zębowych. Ponadto zastosowaliśmy korony, nakłady oraz licówki zębów. Uzyskane efekty w pełni spełniły oczekiwania Pana Jarosława.

Chirurgia stomatologicznaChirurgia stomatologiczna

Pan Wojciech

Pan Wojciech miał problem z silnie zniszczonymi zębami, brakami zębowymi i przebarwieniami. Uznaliśmy, że w tej sytuacji pomóc może tylko kompleksowe leczenie implantoprotetyczne. Dokonaliśmy odbudowy uzębienia Pana Wojciecha – rekonstrukcje protetyczne zamocowane na implantach doskonale spełniły swoje zadanie.

Ekstrakcja ósemek krok po kroku:

 1. Wpierw przeprowadzamy szczegółową diagnostykę w postaci RTG oraz tomografii komputerowej. W pewnych przypadkach niezbędne jest wykonanie dodatkowych badań krwi pod względem krzepliwości, jednak są to marginalne sytuacje.
 2. Obszar zabiegowy poddajemy dokładnemu znieczuleniu, celem wyeliminowania uczucia bólu.
 3. Następuje zabieg usunięcie zęba mądrości.
 4. Chociaż zabieg charakteryzuje się stosunkowo niską inwazyjnością, założenie szwów może być niezbędne. Pacjent nosi je od 6 do 10 dni, jednak czas ten jest uzależniony od skali problemu.
 5. Stomatolog przekazuje Pacjentowi odpowiednie zalecenia odnośnie spożywania posiłków i używek.
 6. Gdy proces gojenia jest zakończony, szwy zostają zdjęte.

Kliknij i dowiedz się więcej o zabiegach chirurgicznych:

Zespół Kuźmińscy Stomatologia

Zasilający szeregi naszej kliniki eksperci posiadają bogate doświadczenie, które zdobywali pod okiem szanowanych specjalistów, wykształcenie zaś zawdzięczają prestiżowym uczelniom w kraju oraz za granicą. Bez wytchnienia poszerzają swoje kompetencje dzięki uczestnictwu w licznych szkoleniach, kursach czy konferencjach, bowiem uważają samodoskonalenie jako receptę na sukces. Lekarze Kuźmińscy Stomatologia wykazują olbrzymie umiejętności i dysponują szeroką wiedzą w zakresie wszystkich działów stomatologii, jednocześnie skupiają się jednak na jednym z nich. Obecność wielu profesjonalistów reprezentujących różne dziedziny pozwala na zespołowe podejście do problemów i skupienie na wszystkich kłopotach jamy ustnej. Warto wspomnieć, że nasi lekarze posiadają ogromny zasób wiadomości, a poprzez powszechne uznanie ich kunsztu edukują kolegów po fachu, prowadząc różnego rodzaju wykłady.

Indywidualne i kompleksowe podejście

Niezależnie od złożoności danego przypadku, priorytetem Kuźmińscy Stomatologia jest kompleksowe podejście do problemów Pacjenta. Dlatego każde leczenie rozpoczynamy od precyzyjnej diagnostyki i sporządzenia jego rzetelnego planu oraz orientacyjnego kosztorysu. Dzięki temu cały proces jest transparenty, Pacjent łatwiej przyswaja istotę choroby toczącej jego uśmiech i ma pełną świadomość wszelkich czynności związanych z zabiegami.

Ważnym aspektem naszej kliniki jest zaawansowany sprzęt diagnostyczny. Uzyskane za jego pośrednictwem informacje na temat stanu uzębienia Pacjenta ułatwiają całe leczenie, a wykonywane na ich podstawie plany znacznie zmniejszają ryzyko ewentualnych powikłań. Przykładami nowoczesnej aparatury używanej w Kuźmińscy Stomatologia jest tomografia CBCT, czyli trójwymiarowe odzwierciedlenie tkanek w postaci obrazu lub nowoczesna aparatura RTG. Zabiegi chirurgiczne zaś standardowo wykonujemy pod powiększeniem, przy użyciu specjalistycznych lup oraz mikroskopów. W ten sposób są bardziej komfortowe, a czas potrzebny na ich wykonanie skrócony do niezbędnego minimum.

Co możesz teraz zrobić?

Kuźmińscy Stomatologia jest ośrodkiem mającym na celu bezpieczeństwo i komfort jego Pacjentów. Staramy się nieustannie podążać za duchem czasu i wszelkimi nowinkami technicznymi, które mogą uczynić leczenie sprawnym oraz bezbolesnym. Podejmując się terapii w naszej klinice, stawiasz na doświadczonych profesjonalistów niebojących się żadnych wyzwań. Holistyczne podejście i nieprzeciętne umiejętności to cechy wyróżniające nas na tle innych placówek stomatologicznych. Aby umówić się na wizytę, zadzwoń pod numer 601666836 lub wypełnij formularz. Nasze rejestratorki pomogą Ci wybrać dogodny termin!

Chirurgia stomatologiczna

ZAPISZ SIĘ NA KONSULTACJĘ

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą!