Umów się | ZnanyLekarz.PL
Kuźmińscy Stomatologia

Resekcja korzeni

Sytuacja, w której leczenie endodontyczne nie jest skuteczne i nie daje pożądanych efektów jest najczęstszym wskazaniem do przeprowadzenia resekcji wierzchołka korzenia zęba.

Resekcja zęba polega na usunięciu wierzchołka korzenia zęba razem ze zmianami zapalnymi wokół niego.

Kanał korzeniowy zostaje opracowany i zamknięty szczelnymi materiałami.

Zabieg ten w większości przypadków pozwala na uratowanie zęba przed usunięciem.

Resekcja korzeni

Resekcję zęba przeprowadzamy zawsze w znieczuleniu miejscowym, dlatego Pacjent nie ma powodów do obaw. Dodatkowo do zabiegu wykorzystujemy mikroskop z zachowaniem zasad mikrochirurgii. Dzięki temu zabieg polegający na usunięciu korzenia zęba, a właściwie jego fragmentu, wykonany jest precyzyjnie i mało inwazyjnie, a gojenie się przebiega bez komplikacji.

Gwarantujemy

Resekcja korzenia zęba Łódź

Praktyka stomatologiczna zna przypadki, w których samo leczenie zachowawcze jest niewystarczające. Mowa o sytuacjach, gdy zmiany chorobowe zaszły tak daleko, że lekarz stomatolog może zaproponować Pacjentowi leczenie kanałowe. Kiedy nawet endodoncja nie ma wystarczających argumentów na uporanie się z problemem, w odwodzie pozostaje jeszcze resekcja zęba, polegająca na usuwaniu korzenia zęba, a właściwie tylko jego fragmentu. Zabieg ten jest w naszej klinice przeprowadzony przez lekarzy z wieloletnim doświadczeniem i w znieczuleniu miejscowym, co daje gwarancję na uzyskanie pożądanego efektu oraz pełen komfort terapii. Umiejętnie wykonana resekcja korzenia zęba pozwala na uratowanie reszty struktury i nie wyrywanie całego zęba. Nasi stomatolodzy dysponują aktualną wiedzą w temacie leczenia przypadków, w których niezbędna jest resekcja korzenia zęba, a także najnowszym sprzętem pozwalającym na podjęcie terapii zgodnie ze wszystkimi kanonami mikrochirurgii. Zdajemy sobie sprawę, że u wielu ludzi już sama myśli o resekcji zęba może powodować obawy. Zachęcamy jednak do przełamania strachu i oddania się w ręce specjalistów Kuźmińscy Stomatologia, którzy od lat cieszą się zaufaniem Pacjentów w całym regionie. Wielu z nich utożsamia nas z kompleksowym zrozumieniem potrzeb osób, które siadają w fotelach stomatologicznych. Sprawdź nasze usługi i przekonaj się, że indywidualne podejście do chorego w Kuźmińscy Stomatologia nie ogranicza się wyłącznie do marketingowych sloganów. Dlatego też jeśli czeka Cię resekcja korzenia zęba Łódź, nie zwlekaj i postaw na pewną kartę w postaci doświadczonego personelu Kuźmińscy Stomatologia.

Resekcja korzeni

ZAPISZ SIĘ NA KONSULTACJĘ

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą!