Umów się | ZnanyLekarz.PL
Kuźmińscy Stomatologia

Profilaktyka

W Kuźmińscy Stomatologia wyznajemy zasadę, że lepiej zapobiegać, niż leczyć. Właśnie z tego powodu tak ogromną wagę przykładamy do wykonywania wszystkich czynności higienicznych. Pozwalają one znacznie wzmocnić uzębienie i uchronić je przed pojawieniem się zmian próchnicowych. Oprócz oczywistych działań wykonywanych w domu, takich jak szczotkowanie czy nitkowanie, nie należy zapominać także o gabinetowej higienizacji. W naszej klinice wykwalifikowane higienistki przeprowadzają pełny pakiet zabiegów profilaktycznych, dzięki którym można usunąć wszelkie szkodliwe osady oraz znacznie wzmocnić zęby.

Higienizacja zębów Łódź

Z jakich powodów należy usunąć kamień nazębny?

Stomatolodzy nieustannie przypominają o konieczności regularnego odwiedzania gabinetu w celu przeprowadzenia higienizacji. Jej głównym celem jest usunięcia kamienia nazębnego, który bywa źródłem wielu poważnych problemów. Dlaczego tak się dzieje? Otóż kamień nazębny tworzy idealne środowisko dla rozwoju różnego rodzaju bakterii. Ich swobodny rozwój może w konsekwencji doprowadzić do pojawienia się wielu poważnych chorób w jamie ustnej, takich jak próchnica czy paradontoza. Obie dolegliwości są głównymi przyczynami utraty zębów. Wszystko to powoduje, że ważne jest regularne uczęszczanie do gabinetu stomatologicznego w celu usunięcia kamienia nazębnego. Warto jednak nieco bliżej przyjrzeć się temu, co powoduje jego odkładanie się w jamie ustnej. Po każdym posiłku na zębach pojawia się płytka bakteryjna, której usunięcie jest niezwykle proste. Wystarczy wtedy wyszczotkować zęby oraz użyć nici dentystyczną. Problem zaczyna pojawiać się w sytuacji, kiedy rutynowe czynności profilaktyczne zostaną zaniedbane. Płytka nazębna po kilku godzinach zaczyna się mineralizować, a tym samym powstaje kamień nazębny. Jego usunięcie możliwe jest wyłącznie w profesjonalnym gabinecie stomatologicznym, ponieważ konieczne jest zastosowanie specjalistycznych urządzeń, takich jak skaler. Stosowane przez nas rozwiązania są w pełni bezpieczne i niezwykle skutecznie. Regularne uczęszczanie na gabinetową higienizację jamy ustnej pozwoli Ci przez długi czas cieszyć się pięknym i zdrowym uśmiechem!

Profesjonalna higienizacja krok po kroku

  1. Niezależnie od powodu wizyty zawsze zachęcamy, aby skorzystać z konsultacji. Będziesz mógł podczas niej opowiedzieć o wszystkich swoich wątpliwościach i obawach. Nasi eksperci na pewno dobiorą odpowiednie rozwiązania w celu uzyskania optymalnego efektu. Zostanie wtedy również oceniony stan zdrowia Twojej jamy ustnej, dzięki czemu w razie konieczności będzie można podjąć konieczne leczenie.
  2. Za wykonanie gabinetowej higienizacji jamy ustnej w naszej klinice odpowiada doświadczona i wykwalifikowana higienistka stomatologiczna. Jej umiejętności zapewniają, że cały proces będzie całkowicie bezpieczny, a wszelkie osady zostaną skutecznie usunięte. W Kuźmińscy Stomatologia na początku wykonujemy skaling, czyli trwający około 30 minut zabieg. W jego trakcie wykorzystywane jest specjalne urządzenie emitujące ultradźwięki, skaler. Wprowadzają one w drganie kamień nazębny, co umożliwia jego skuteczne usunięcie. Zabieg ten jest całkowicie bezpieczny i w pełni komfortowy dla Pacjenta.
  3. Następnie wykonywane jest piaskowanie. W trakcie tego zabiegu wykorzystywana jest specjalna piaskarka. Urządzenie wyrzuca pod ciśnieniem mieszaninę wody, proszku i powietrza, który jest kierowany na powierzchnię zębów. Umożliwia to pozbycie się wszelkich szkodliwych osadów z przestrzeni międzyzębowych. Ponadto do uzębienia dostarczane są minerały, które wzmacniają zęby, przez co zmniejszane jest ryzyko wystąpienia chorób w przyszłości.
  4. Kolejnym etapem składającym się na gabinetową higienizację jest zabieg polerowania. Jest to trwający około 20 minut, w pełni bezpieczny proces, podczas którego wykorzystywane są specjalne szczoteczki.
  5. Na koniec przeprowadzana jest fluoryzacja. Zabieg ten polega na dostarczeniu do zębów odpowiedniej ilości fluoru poprzez nałożenie na oczyszczone uzębienie specjalnego preparatu. Cały pakiet higienizacyjny pomaga skutecznie chronić się przed różnymi chorobami, takimi jak próchnica czy paradontoza.

Lekarze zajmujący się daną dziedziną

NATALIA BERENT

NATALIA BERENT

Higienistka stomatologiczna

Ukończyła techniki dentystyczne. Pracuje w zawodzie od 2012 r. Z naszą kliniką jest związana od 2019 r. Asystuje głównie przy zabiegach chirurgicznych oraz endodontycznych. W pracy zawodowej ceni możliwość zdobywania wiedzy i doświadczenia poprzez współpracę z wybitnymi stomatologami, od których może się wiele nauczyć.

NATALIA BERENT

Higienistka stomatologiczna

Ukończyła techniki dentystyczne. Pracuje w zawodzie od 2012 r. Z naszą kliniką jest związana od 2019 r. Asystuje głównie przy zabiegach chirurgicznych oraz endodontycznych. W pracy zawodowej ceni możliwość zdobywania wiedzy i doświadczenia poprzez współpracę z wybitnymi stomatologami, od których może się wiele nauczyć.

KAROLINA FRACH

KAROLINA FRACH

Higienistka stomatologiczna

Pani Karolina dołączyła do naszego zespołu w czerwcu 2020 roku. Od samego początku wykazywała się wielkim zaangażowaniem oraz chętnie niosła pomoc. Jest bardzo empatyczna i zawsze stawia dobro Pacjenta na pierwszym miejscu.

KAROLINA FRACH

Higienistka stomatologiczna

Pani Karolina dołączyła do naszego zespołu w czerwcu 2020 roku. Od samego początku wykazywała się wielkim zaangażowaniem oraz chętnie niosła pomoc. Jest bardzo empatyczna i zawsze stawia dobro Pacjenta na pierwszym miejscu.

Kliknij i dowiedz się więcej o zabiegach profilaktycznych

Dbaj o zęby również w domu

Regularne przeprowadzanie gabinetowej higienizacji jamy ustnej pozwala wzmocnić uzębienie i uchronić je przed wieloma dolegliwościami, jednak to nie wszystko. Nigdy nie należy zapominać o czynnościach profilaktycznych w domu! Podstawowym zabiegiem jest oczywiście szczotkowanie zębów. Powinno ono być wykonywane po każdym posiłku, co najmniej 2 razy dziennie, przez około 3 minuty. W trakcie szczotkowania niezwykle ważna jest technika. W tym przypadku zaleca się wykonywanie ruchów wymiatających. Dzięki temu prawidłowo zadbasz o zdrowie swoich zębów i nie doprowadzisz do uszkodzenia dziąseł. Jeżeli chcesz mieć pewność, że prawidłowo szczotkujesz zęby, koniecznie odwiedź naszą klinikę stomatologiczną, gdzie wykwalifikowana higienistka zademonstruje, jak powinieneś czyścić zęby.

Jeżeli pragniesz prawidłowo zadbać o higienę swojej jamy ustnej, szczotkowanie powinieneś również uzupełnić o nitkowanie. Pozwala to prawidłowo oczyścić wszystkie przestrzenie międzyzębowe. Proces ten jest niezwykle prosty. Wystarczy przygotować około 50 centymetrowy fragment nici dentystycznej, a następnie nawinąć ją na środkowe palce, pozostawiają między nimi 5 centymetrowy wolny kawałek. Następnie nić należy delikatnie umieszczać między zębami i przesuwać w górę oraz w dół. Przy tej czynności ważne jest, aby nie podrażnić dziąseł.

Dobrym pomysłem okazać się może stosowanie płynów do płukania jamy ustnej. Pomagają jeszcze lepiej usunąć wszelkie zanieczyszczenia. Ponadto za ich sprawą da się przywrócić odpowiednie pH w jamie ustnej, co jest niezwykle ważne, ponieważ można w ten sposób zapobiec erozji szkliwa. Warto jednak pamiętać, aby przy wyborze płynu zwrócić uwagę na skład. Należy unikać produktów, które zawierają w sobie alkohol, ponieważ może on prowadzić do uszkodzeń mechanicznych. O pomoc przy doborze wszystkich produktów do codziennej higienizacji możesz poprosić naszą wykwalifikowaną higienistkę, która chętnie Ci doradzi. Wykonanie tej czynności jest niezwykle proste. Wystarczy przez około 30 sekund płukać jamę ustną w taki sposób, żeby nie pozostawiać płynu w bezruchu. Wszystkie te zabiegi higienizacyjne pomogą Ci skutecznie uchronić się przed rozwojem nieprzyjemnych dolegliwości, takich jak próchnica czy paradontoza.

ProfilaktykaProfilaktyka

Pan Tomasz

Pan Tomasz nie był zadowolony z estetyki swoich dolnych zębów. Zajęliśmy się tym problemem. Na początek poddaliśmy zęby piaskowaniu, po czym dokonaliśmy odbudowy kompozytem części łuku zębowego między obiema dwójkami.

Umów się na wizytę!

Chcesz przez długie lata cieszyć się zdrowym uśmiechem? W takim razie pamiętaj o regularnych gabinetowych zabiegach higienizacyjnych, na które warto udawać się przynajmniej raz na pół roku. W ten sposób możesz zadbać o dobry stan swoich zębów i upewnić się, że nie pojawiły się w jamie ustnej żadne niepokojące zmiany. Aby umówić się na wizytę, wystarczy wypełnić formularz albo zadzwonić pod numer 601666836.

Profilaktyka

ZAPISZ SIĘ NA KONSULTACJĘ

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą!