Umów się | ZnanyLekarz.PL
Kuźmińscy Stomatologia

Ekstrakcja zębów

Na pewno wielu z Was odczuwa lęk i strach, gdy tylko usłyszy o wyrywaniu zębów. To się zmieni, ponieważ trafiliście do nas!

Obalamy mity o chirurgii!

W naszym gabinecie każdy Pacjent traktowany jest indywidualnie. Dbamy o jego poczucie bezpieczeństwa, dlatego każda ekstrakcja zęba, czyli wyrywanie zęba, przeprowadzana jest w znieczuleniu miejscowym, dzięki czemu jest to zabieg bezbolesny. Dodatkowo przy użyciu bezpiecznego i nowoczesnego instrumentarium stomatologicznego zabiegi są na tyle delikatne, że Pacjenci zażywający lekarstwa przeciw krzepnięciu krwi nie muszą ich odstawiać.

Ekstrakcja zębów

Każdy nasz Pacjent przed ekstrakcją zęba ma wykonywane zdjęcie RTG

Przed każdą ekstrakcją zęba sprawdzamy stan zdrowia i uzębienia Pacjenta oraz wykonujemy zdjęcie rentgenowskie. Nieoceniony w dokładnej diagnostyce i zaplanowaniu zabiegu wyrywania zęba jest pantomograf cyfrowy 3D, który posiadamy w gabinecie. Umożliwia on wizualizację nieusuniętego jeszcze zęba w trójwymiarze i daje informacje o ilości korzeni, a także kierunku ich zgięcia w kości.

A co po ekstrakcji zęba?

Po ekstrakcji zęba, w tym wyrwaniu ósemki, Pacjent dostaje od lekarza wskazówki, jak postępować z raną po wyrwaniu zęba. Nasi lekarze dokładnie oraz konkretnie omawiają możliwe powikłania, a także związane z tym niedogodności.

W przypadku wyrwania zęba w miejscu widocznym, dopóki nie uzupełnimy braku implantem zębowym, Pacjent ma przygotowane uzupełnienie tymczasowe, które pozwala na zachowanie estetycznego wyglądu pomimo brakującego zęba.

Innowacja w wyrywaniu zębów bardzo zniszczonych

Dzięki zdumiewającemu postępowi w stomatologii na przestrzeni lat wyrywanie zębów jest coraz rzadsze. Decyzję o wykonaniu ekstrkacji zęba podejmuje się zazwyczaj, gdy jest bardzo zniszczony.

W takich przypadkach standardem w większości gabinetów jest nadal tzw. ekstrakcja chirurgiczna, która, niestety, wiąże się z nacięciem dziąsła i znaczną utratą kości.

W trosce o jak najmniejszą inwazyjność zabiegu posługujemy się urządzeniem, które umożliwia usunięcie zęba, w tym wyrywanie ósemki, bez naruszenia dziąsła i kości wokół niego. Ma to ogromny wpływ na dalsze gojenie oraz możliwości leczenia implantologicznego i protetycznego.

Szczególnymi wskazaniami do zastosowania tego systemu są:

Lekarze zajmujący się daną dziedziną

MACIEJ KUŹMIŃSKI

MACIEJ KUŹMIŃSKI

Dr n. med.

Właściciel

Dr n. med. Maciej Kuźmiński posiada tytuł specjalisty ze stomatologii zachowawczej z endodoncją i stomatologii ogólnej. Stale pogłębia swoją wiedzę, uczestnicząc w licznych konferencjach i zaawansowanych szkoleniach w Niemczech, Wielkiej Brytanii i Szwajcarii. Jest autorem wielu prac naukowych, w tym 11 wygłoszonych na kongresach zagranicznych oraz rozdziałów w 3 książkach z zakresu endodoncji.

MACIEJ KUŹMIŃSKI

Dr n. med.

Właściciel

Dr n. med. Maciej Kuźmiński posiada tytuł specjalisty ze stomatologii zachowawczej z endodoncją i stomatologii ogólnej. Stale pogłębia swoją wiedzę, uczestnicząc w licznych konferencjach i zaawansowanych szkoleniach w Niemczech, Wielkiej Brytanii i Szwajcarii. Jest autorem wielu prac naukowych, w tym 11 wygłoszonych na kongresach zagranicznych oraz rozdziałów w 3 książkach z zakresu endodoncji.

Bezbolesne usuwanie zębów Łódź

Imponujący postęp sztuki stomatologicznej sprawia, że wyrywanie zębów to dla wielu stomatologów ostateczność. W niektórych terapiach są jednak takie sytuacje, w których lekarz ma do zaproponowania jedynie to rozwiązanie. Wielu Pacjentów jak ognia boi się ekstrakcji zębów, w szczególności wyrywania ósemki, utożsamiając ten zabieg z bólem i nieprzyjemnymi następstwami. Przykład kliniki Kuźmińscy Stomatologia pokazuje, że wyrywanie ósemek lub innych zębów może odbywać się bezboleśnie i z najwyższą dbałością o komfort Pacjenta. Każda osoba, która zdecyduje się na ekstrakcje zębów w naszym gabinecie, przed zabiegiem zostaje poddana diagnozie problemu z użyciem pantomografu 3D. Urządzenie to pozwala na wykonanie dokładnego zdjęcia RTG, dającego lekarzowi wgląd z anatomię zęba. Dzięki temu nawet wyrywanie ósemek może przebiegać bezboleśnie i bez nadmiernej ingerencji w tkanki. Skoro o inwazyjności zabiegu mowa, warto wspomnieć, że w gabinecie Kuźmińscy Stomatologia mamy dostęp do najnowszych technologii pozwalających zminimalizować dyskomfort i konsekwencje, z jakimi wiąże się ekstrakcja zębów w sposób chirurgiczny. Stosujemy system, który umożliwia wyrywanie zębów bez naruszania struktury dziąseł i przyległych kości. Takie wyrywanie ósemek i innych zębów skraca okres gojenia się ran i ułatwia szybsze rozpoczęcie kolejnych etapów terapii, np. leczenia protetycznego. Nic dziwnego, że jeśli chodzi o wyrywanie zębów Łódź, klinika Kuźmińscy Stomatologia cieszy się najlepszą opinią i zaufaniem Pacjentów, którzy z uśmiechem na ustach wspominają wyrywanie zębów w naszym gabinecie. Jeśli chcesz dołączyć do ich grona, zapytaj o ekstrakcję zębów, w tym także usuwanie ósemek Łódź w Kuźmińscy Stomatologia.

Ekstrakcja zębów

ZAPISZ SIĘ NA KONSULTACJĘ

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą!