Umów się | ZnanyLekarz.PL
Kuźmińscy Stomatologia

Ekstrakcja zębów

Na pewno wielu z Was odczuwa lęk i strach, gdy tylko usłyszy o wyrywaniu zębów. To się zmieni, ponieważ trafiliście do nas!

Obalamy mity o chirurgii!

W naszym gabinecie każdy Pacjent traktowany jest indywidualnie. Dbamy o jego poczucie bezpieczeństwa, dlatego każda ekstrakcja zęba, czyli wyrywanie zęba, przeprowadzana jest w znieczuleniu miejscowym, dzięki czemu jest to zabieg bezbolesny. Dodatkowo przy użyciu bezpiecznego i nowoczesnego instrumentarium stomatologicznego zabiegi są na tyle delikatne, że Pacjenci zażywający lekarstwa przeciw krzepnięciu krwi nie muszą ich odstawiać.

img 6868 1536x1024 1 -

Każdy nasz Pacjent przed ekstrakcją zęba ma wykonywane zdjęcie RTG

Przed każdą ekstrakcją zęba sprawdzamy stan zdrowia i uzębienia Pacjenta oraz wykonujemy zdjęcie rentgenowskie. Nieoceniony w dokładnej diagnostyce i zaplanowaniu zabiegu wyrywania zęba jest pantomograf cyfrowy 3D, który posiadamy w gabinecie. Umożliwia on wizualizację nieusuniętego jeszcze zęba w trójwymiarze i daje informacje o ilości korzeni, a także kierunku ich zgięcia w kości.

A co po ekstrakcji zęba?

Po ekstrakcji zęba, w tym wyrwaniu ósemki, Pacjent dostaje od lekarza wskazówki, jak postępować z raną po wyrwaniu zęba. Nasi lekarze dokładnie oraz konkretnie omawiają możliwe powikłania, a także związane z tym niedogodności.

W przypadku wyrwania zęba w miejscu widocznym, dopóki nie uzupełnimy braku implantem zębowym, Pacjent ma przygotowane uzupełnienie tymczasowe, które pozwala na zachowanie estetycznego wyglądu pomimo brakującego zęba.

Innowacja w wyrywaniu zębów bardzo zniszczonych

Dzięki zdumiewającemu postępowi w stomatologii na przestrzeni lat wyrywanie zębów jest coraz rzadsze. Decyzję o wykonaniu ekstrkacji zęba podejmuje się zazwyczaj, gdy jest bardzo zniszczony.

W takich przypadkach standardem w większości gabinetów jest nadal tzw. ekstrakcja chirurgiczna, która, niestety, wiąże się z nacięciem dziąsła i znaczną utratą kości.

W trosce o jak najmniejszą inwazyjność zabiegu posługujemy się urządzeniem, które umożliwia usunięcie zęba, w tym wyrywanie ósemki, bez naruszenia dziąsła i kości wokół niego. Ma to ogromny wpływ na dalsze gojenie oraz możliwości leczenia implantologicznego i protetycznego.

Szczególnymi wskazaniami do zastosowania tego systemu są:

Lekarze zajmujący się daną dziedziną

Kuzminscy Stomatologia O NAS DLA LEKARZY 07 -

MACIEJ KUŹMIŃSKI

Dr n. med.

Właściciel

Dr n. med. Maciej Kuźmiński posiada tytuł specjalisty ze stomatologii zachowawczej z endodoncją i stomatologii ogólnej. Stale pogłębia swoją wiedzę, uczestnicząc w licznych konferencjach i zaawansowanych szkoleniach w Niemczech, Wielkiej Brytanii i Szwajcarii. Jest autorem wielu prac naukowych, w tym 11 wygłoszonych na kongresach zagranicznych oraz rozdziałów w 3 książkach z zakresu endodoncji.

MACIEJ KUŹMIŃSKI

Dr n. med.

Właściciel

Dr n. med. Maciej Kuźmiński posiada tytuł specjalisty ze stomatologii zachowawczej z endodoncją i stomatologii ogólnej. Stale pogłębia swoją wiedzę, uczestnicząc w licznych konferencjach i zaawansowanych szkoleniach w Niemczech, Wielkiej Brytanii i Szwajcarii. Jest autorem wielu prac naukowych, w tym 11 wygłoszonych na kongresach zagranicznych oraz rozdziałów w 3 książkach z zakresu endodoncji.

Bezbolesne usuwanie zębów Łódź

Imponujący postęp sztuki stomatologicznej sprawia, że wyrywanie zębów to dla wielu stomatologów ostateczność. W niektórych terapiach są jednak takie sytuacje, w których lekarz ma do zaproponowania jedynie to rozwiązanie. Wielu Pacjentów jak ognia boi się ekstrakcji zębów, w szczególności wyrywania ósemki, utożsamiając ten zabieg z bólem i nieprzyjemnymi następstwami. Przykład kliniki Kuźmińscy Stomatologia pokazuje, że wyrywanie ósemek lub innych zębów może odbywać się bezboleśnie i z najwyższą dbałością o komfort Pacjenta. Każda osoba, która zdecyduje się na ekstrakcje zębów w naszym gabinecie, przed zabiegiem zostaje poddana diagnozie problemu z użyciem pantomografu 3D. Urządzenie to pozwala na wykonanie dokładnego zdjęcia RTG, dającego lekarzowi wgląd z anatomię zęba. Dzięki temu nawet wyrywanie ósemek może przebiegać bezboleśnie i bez nadmiernej ingerencji w tkanki. Skoro o inwazyjności zabiegu mowa, warto wspomnieć, że w gabinecie Kuźmińscy Stomatologia mamy dostęp do najnowszych technologii pozwalających zminimalizować dyskomfort i konsekwencje, z jakimi wiąże się ekstrakcja zębów w sposób chirurgiczny. Stosujemy system, który umożliwia wyrywanie zębów bez naruszania struktury dziąseł i przyległych kości. Takie wyrywanie ósemek i innych zębów skraca okres gojenia się ran i ułatwia szybsze rozpoczęcie kolejnych etapów terapii, np. leczenia protetycznego. Nic dziwnego, że jeśli chodzi o wyrywanie zębów Łódź, klinika Kuźmińscy Stomatologia cieszy się najlepszą opinią i zaufaniem Pacjentów, którzy z uśmiechem na ustach wspominają wyrywanie zębów w naszym gabinecie. Jeśli chcesz dołączyć do ich grona, zapytaj o ekstrakcję zębów, w tym także usuwanie ósemek Łódź w Kuźmińscy Stomatologia.

Nikola i Izabela 2 P -

ZAPISZ SIĘ NA KONSULTACJĘ

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą!