Szybki kontakt: +48 601666836
średnia ocena
4.5 / 5
Menu

Wizyta konsultacyjna u dentysty – jej cel i przebieg


Wizyta konsultacyjna u dentysty – jej cel i przebieg
avatar
konsultacja Kuźmińscy Stomatologia Łódź nowoczesna stomatologia

Czasami Pacjenci są zaskoczeni, że podczas pierwszej wizyty w gabinecie stomatolog nie przeprowadza żadnych zabiegów. Dzieje się tak, gdyż przed wyborem odpowiedniej metody leczenia trzeba wpierw dokonać wywiadu medycznego oraz zająć się badaniami diagnostycznymi, które ujawnią szczegóły danego problemu.

 

Po co przeprowadza się konsultację stomatologiczną?

Konsultacja stomatologiczna ma na celu zapewnić dentyście wszystkie konieczne informacje dotyczące problemu Pacjenta. Dzięki znajomości wszystkich objawów schorzenia ekspert wybiera najlepsze rozwiązanie, dopasowując je jednocześnie do potrzeb i oczekiwań leczonej osoby. Konsultacja znacznie ułatwia komunikację na linii pacjent-lekarz oraz minimalizuje ryzyko niejasności.

Wizyta konsultacyjna u dentysty – jej cel i przebieg

Wywiad medyczny

Pierwszy etap konsultacji. Stomatolog rozmawia z Pacjentem na temat jego dolegliwości, zadając proste pytania dotyczące okresu, w którym wystąpiły  pierwsze niepokojące sygnały lub warunków, w jakich się one pojawiają. Następnie ekspert sprawdza dokumentację medyczną, zapoznając się z historią wcześniejszych chorób jamy ustnej, jeżeli takie występowały.

Diagnostyka dentystyczna

Następnie przechodzimy do diagnostyki. Podstawowym badaniem jest RTG jamy ustnej, które obrazuje tkanki kostne w różnym zakresie – może obejmować pojedyncze zęby, całe łuki lub staw skroniowo-żuchwowy. Jeżeli zajdzie taka konieczność, ekspert zleca dodatkowo tomografię komputerową, która trójwymiarowo odzwierciedli cały kościec twarzoczaszki. W Kuźmińscy Stomatologia wszystkie badania przeprowadzamy na miejscu, aby zaoszczędzić cenny czas Pacjenta.

 

Wybór metody leczenia

Kiedy stomatolog dysponuje już wszystkimi koniecznymi informacjami na temat schorzenia, może dobrać skuteczną metodę leczenia. Ekspert proponuje zasadnicze rozwiązanie oraz alternatywę, jeżeli jest ona możliwa i przyniesie zadowalające efekty. Wszelkie zabiegi są planowane dopiero po pełnej akceptacji ze strony leczonej osoby, żeby w trakcie całego procesu nie pojawiły się żadne nieścisłości.

 

Jak przygotować się do konsultacji?

Podczas przygotowań do konsultacji należy skupić się na zebraniu odpowiedniej dokumentacji medycznej, dotyczącej zarówno jamy ustnej, jak i pozostałych schorzeń ogólnoustrojowych. Warto zabrać ze sobą też wykaz przyjmowanych leków, co znacznie ułatwi dentyście pracę oraz sprawi, że lepiej dopasuje metody leczenia, minimalizując ryzyko ewentualnych powikłań podczas terapii.

 

Stworzenie planu i kosztorysu

Jeszcze w trakcie konsultacji lekarz tworzy plan leczenia. Mówiąc wprost, jest to spis wszystkich zabiegów i innych czynności, które będą wykonywane w celu eliminacji schorzenia. Wspomniany plan zawiera skrócone opisy zabiegów, aby Pacjent wiedział, na co się przygotować. Oprócz tego ekspert przekazuje leczonej osobie kosztorys, nadający całemu postępowaniu przejrzystości.

Umów się na wizytę!

Konsultacja jest bardzo ważnym etapem leczenia stomatologicznego oraz ma duży wpływ na jego ostateczne rezultaty. Dzięki jej przeprowadzeniu unikamy zbędnych powikłań, a komunikacja z ekspertem przebiega bez żadnych zakłóceń. Jeśli interesuje Cię konsultacja w Kuźmińscy Stomatologia, możesz ją umówić, dzwoniąc pod numer +48 601666836 lub wypełniając formularz.
Przeczytaj pozostałe wpisy na naszym blogu


Jak czyścić implanty zębowe?
implanty Kuźmińscy Stomatologia Łódź profilaktyka

Implanty to rozwiązanie, które świetnie się sprawdza zarówno w przypadku całkowitego bezzębia, jak i jednego czy kilku zębów. Aby dobrze spełniały one jednak swoje zadanie, należy je prawidłowo czyścić, przy pomocy odpowiednich produktów. Jakie zatem szczoteczki, pasty, płyny do płukania ust oraz nici dentystyczne okażą się najlepszym wyborem? Odpowiadamy.     Jak czyścić implanty zębowe? […]


Czytaj
Porównanie implantów i mostów jako opcji leczenia protetycznego
implanty Kuźmińscy Stomatologia Łódź protetyka

Implanty czy mosty? To pytanie zadaje sobie wiele osób. Pewne jest to, że oba rozwiązania dobrze sprawdzają się w przypadku braków w uzębieniu i oba zapewniają znakomity efekt estetyczny. Dobrze jest poznać zalety i wady każdego omawianego przez nas uzupełnienia protetycznego. W końcu chodzi o Twoje zdrowie!     Implanty i mosty – czym są? […]


Czytaj
Stłoczenie zębów – czym jest? Objawy, przyczyny
aparaty ortodontyczne Kuźmińscy Stomatologia Łódź ortodoncja

Zauważyłeś, że Twoje zęby są krzywe i nie rosną w odpowiednim miejscu? Jeśli tak, istnieje spora szansa na to, że Twoim problemem jest stłoczenie zębów. Z pewnością nie ma możliwości wyleczenia go sposobami domowymi, dlatego konieczne są w takim przypadku konsultacje stomatologiczne. Dowiedz się więcej.     Czym jest stłoczenie zębów? Stłoczenie zębów to dość […]


Czytaj