Umów się | ZnanyLekarz.PL
Kuźmińscy Stomatologia

Licówki zębów w łodzi

Jeżeli nie jesteś zadowolony z kształtu, koloru czy wielkości swoich naturalnych zębów to licówki są dla Ciebie świetnym rozwiązaniem. Dzięki nim bez problemu możesz zamaskować diastemę, wydłużyć zbyt krótkie zęby czy przykryć drobne pęknięcia. Licówki poradzą sobie także z nieregularnym kształtem czy zbyt ciemnym kolorem.

Licówki na zęby to cienkie porcelanowe nakładki, które przykrywają naturalne uzębienie i poprawiają defekty estetyczne.

Licówki zębów

Przeważnie korzysta się z licówek przy zębach przednich. Przede wszystkim ze względu na to, że nakładki porcelanowe są dość delikatne i obejmują zewnętrzną powierzchnie zęba, nie żującą. Co za tym idzie, założenie licówek nie wiąże się z wielką ingerencją w tkanki twarde zęba, ponieważ podczas szlifowania usuwamy tylko cienką warstwę szkliwa, która odpowiada grubości naklejanej licówki.

Rodzaje licówek

Porcelanowe – najczęściej stosowany rodzaj licówek na zęby. Wyróżniają się tym, że są wyjątkowo estetyczne i trwałe, a także nie ulegają przebarwieniom.

Kompozytowe – licówki kompozytowe zrobione z materiału kompozytowego używanego do uzupełniania ubytków zębowych. Mają jednolity kolor, przez co wyglądają dość sztucznie. Licówki kompozytowe można założyć przy pierwszej wizycie, chcąc zamaskować diastemę czy skorygować kształt zęba, jednak ten materiał często ulega przebarwieniom, a jego wytrzymałość jest znacznie mniejsza niż w przypadku licówki porcelanowej.

Akrylowe – ten rodzaj licówek na zęby stanowi zabezpieczenie zęba przez czas wykonywania ostatecznych licówek przez protetyka, nazywamy je odbudowami tymczasowymi. Wykonane są z masy akrylowej tworzonej z utwardzanego akrylu.

Jak wygląda u nas procedura zakładania licówki?

Procedura tworzenia spersonalizowanych licówek zazwyczaj wymaga zaplanowania kilku spotkań.

Na początku zapraszamy na wizytę kontrolną z konsultacją, na której lekarz omówi z Pacjentem jego oczekiwania i na tej podstawie stworzy odpowiedni plan leczenia. Na wizycie zostanie przeprowadzony również przegląd stomatologiczny, ponieważ zęby, które chcemy upiększyć muszą być zdrowe.

Jeśli są, na kolejnym spotkaniu zęby pod licówki kompozytowe lub porcelanowe są szlifowane do odpowiedniego kształtu, robione są wyciski. Ale spokojnie, z oszlifowanymi zębami od nas nie wyjdziesz! Lekarz zawsze zakłada odbudowy tymczasowe, które są ściśle związane z zębami Pacjenta do kolejnej wizyty, na której cementowane są ostatecznie licówki na zęby.

Uwaga! Licówki nie zostaną założone, jeśli występuje stan zapalny dziąseł lub gdy Pacjent zmaga się z paradontozą. Lekarz stomatolog może również odradzić ten zabieg, jeżeli stwierdzi bruksizm, za małą ilość szkliwa, silne przebarwienia na zębach lub nieprawidłowy zgryz.

Licówki porcelanowe i licówki kompozytowe Łódź

W klinice Kuźmińscy Stomatologia jesteśmy przekonani nie tylko o tym, że każdy zasługuje na piękny uśmiech, ale także o tym, że każdy może stać się jego posiadaczem. Jednym ze sposobów udoskonalania wyglądu swoich zębów są licówki kompozytowe i porcelanowe. To wygodne i małoinwazyjne rozwiązanie, które szybko pozwoli poprawić kolor, rozmiar czy kształt naturalnych zębów. Wykorzystując licówki na zęby, stomatolog może z powodzeniem skorygować drobne defekty zgryzu Pacjenta – m.in. diastemę, pęknięcia i przebarwienia zębów. Licówki pozwalają również ukryć nieregularny kształt zęba oraz nadać uśmiechowi spójność i proporcjonalność. W klinice Kuźmińscy Stomatologia proponujemy dwa typu licówek – licówki kompozytowe i licówki porcelanowe Łódź. Każdy z nich ma swoje specyficzne cechy, a dobór odpowiedniej metody zależy od indywidualnych potrzeb Pacjenta i ewentualnych przeciwwskazań do nakładania poszczególnych typów licówek. Nasze wieloletnie doświadczenie w doborze i zakładaniu licówek kompozytowych i porcelanowych sprawia, że klinka Kuźmińscy Stomatologia jest dla wielu Pacjentów pierwszym wyborem, jeśli chodzi o licówki Łódź. Codzienna praktyka pokazuje, że ta metoda korekty wyglądu uśmiechu przynosi imponujące efekty w krótkim czasie, a przy tym jest trwała i relatywnie niedroga. Wszystkie osoby zainteresowane tą częścią naszej oferty, zapraszamy do skonsultowania się z recepcją kliniki. Doradcy udzielą wszelkich dodatkowych informacji i przedstawią cennik licówek na zęby Łódź w gabinetach Kuźmińscy Stomatologia.

Licówki zębów

ZAPISZ SIĘ NA KONSULTACJĘ

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą!