Umów się | ZnanyLekarz.PL
Kuźmińscy Stomatologia

Paradontoza

To inaczej zapalenie przyzębia, czyli kości i tkanek miękkich, prowadzące do ich zniszczenia.

W początkowym stadium paradontozy czasem ciężko jest zauważyć znaczące objawy. Choroba ta rozwija się podstępnie i dyskretnie. Właściwą diagnozę może postawić jedynie lekarz stomatolog.

Główną przyczyną paradontozy jest najczęściej niewłaściwa higiena jamy ustnej. Nie oznacza to, że chory nie mył zębów. Często jednak robił to niedokładnie lub stosował niewłaściwą technikę.

Paradontoza

Przyczyny paradontozy

Jeżeli Twoje dziąsła są rozpulchnione, krwawią podczas szczotkowania, są tkliwe i wrażliwe na zmiany temperatury natychmiast udaj się do stomatologa! Bo następnymi objawami mogą być: odsłanianie szyjek zębowych, ruchomość zębów i ich przesuwanie się a w końcu wypadanie. Nieleczona paradontoza prowadzi do poważnych konsekwencji, a nawet do wypadania zębów!

Leczenie paradontozy

Nasi lekarze podkreślają, że leczenie wcześnie wykrytej paradontozy nie jest ani trudne, ani uciążliwe. Jedynie należy szybko je rozpocząć usuwając złogi nad i poddziąsłowe.

Przy bardziej zaawansowanym rozwoju zapalenia przyzębia używamy specjalnych wkładek poddziąsłowych i płukanek. Jeśli choroba zdążyła się już bardzo rozwinąć, czasem konieczne jest włączenie leczenia z zakresu chirurgii periodontologicznej.

Program leczenia ustalamy wspólnie z Pacjentem. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom udaje się z sukcesem wyleczyć zgłaszających się do nas Pacjentów. Lekarze i higienistki, z którymi współpracujemy posiadają ogromną wiedzę i doświadczenie z zakresu chirurgii
periodontologicznej.

Paradontoza

ZAPISZ SIĘ NA KONSULTACJĘ

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą!