Umów się | ZnanyLekarz.PL
Kuźmińscy Stomatologia

Powtórne leczenie kanałowe

Powtórne leczenie endodontyczne jest najczęściej wynikiem rozwoju patologicznych zmian w obrębie korzenia zęba powstałych w wyniku nieprawidłowego leczenia pierwotnego.

Leczenie re-endo polega na usunięciu materiału, którym był wypełniony kanał, zlokalizowaniu zaistniałej nieprawidłowości, oczyszczeniu oraz ponownym wypełnieniu. W trakcie powtórnego leczenia kanałowego często występuje konieczność ominięcia wytworzonego w kanale stopnia, usunięcia starego wypełnienia lub złamanego narzędzia z kanału.

Potrafimy w sposób bezpieczny dla zęba usunąć różnego rodzaju wkłady koronowo – korzeniowe (tzw. sztyfty).

Powtórne leczenie kanałowe

Zastosowanie mikroskopu

Pomaga w odnalezieniu wszystkich kanałów, w usuwaniu złamanych narzędzi oraz leczeniu kanałów zobliterowanych (zarośniętych) o trudnej anatomii.

Nowoczesna endodoncja

Pozwala na powtórne i prawidłowe oczyszczenie wnętrza zęba, co daje szansę na zachowanie własnych zębów. Przy zastosowaniu nowoczesnych metod leczenia są duże szanse, że ząb będzie zdrowy przez kilkadziesiąt lat.

Doświadczony zespół

Udzielamy również pomocy w dziedzinie endodoncji lekarzom z innych gabinetów, którzy bardzo często kierują do nas swoich Pacjentów.

Ty widzisz skomplikowany przypadek, my proste rozwiązania

W naszej praktyce wykonujemy wszystkie zabiegi z użyciem nowoczesnych mikroskopów, dzięki którym możemy dokładnie wypełnić kanał zęba, co pozwala na uniknięcie komplikacji.

W każdym naszym gabinecie znajduje się aparat RVG. Zdjęcia rentgenowskie są nieodłącznym elementem leczenia endodontycznego, dzięki nim lekarz jest w stanie sprawdzić dokładną budowę korzeni oraz skontrolować stan po zakończonym zabiegu.

Re-endo jest trudniejsze od leczenia pierwotnego, wymaga od lekarza doświadczenia i biegłej znajomości nowoczesnego sprzętu. Posiadamy wiedzę i doświadczenie, więc nie boimy się większych wyzwań.

Powtórne leczenie kanałowe

ZAPISZ SIĘ NA KONSULTACJĘ

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą!