Protetyka
Korony i mosty Łódź

Odbudowy protetyczne sposobem na piękny uśmiech

W celu uzyskania pięknego, zdrowego uśmiechu proponujemy Pacjentom odbudowy protetyczne w postaci koron lub mostów. Dzięki pracom wykonywanym przez doświadczonych techników dentystycznych, z którymi współpracujemy, efekt końcowy jest estetyczny oraz funkcjonalny i co najważniejsze, gotowy służyć przez wiele lat.

mosty łódź
mosty protetyczne

Korona protetyczna

Korona to rodzaj stałego uzupełnienia protetycznego mocowanego do istniejących zębów lub implantów. Najczęściej wykorzystywana jest w momencie, gdy ząb jest zniszczony do tego stopnia, że zwykła odbudowa materiałem kompozytowym byłaby niewystarczająca. Wykonujemy korony metalowe licowane porcelaną oraz pełnoceramiczne.

Most protetyczny

Most protetyczny pozwala na odtworzenie do trzech utraconych zębów obok siebie i opiera się na dwóch oszlifowanych zębach na obu końcach. Pomiędzy nimi znajdują się korony, które górną krawędzią idealnie przylegają do dziąsła ukrywając fakt ubytków zębowych. Wykonujemy mosty metalowe licowane porcelaną oraz pełnoceramiczne.

mosty zębowe

Po piękny uśmiech zapraszamy do nas!

korony kompozytowe

Procedura tworzenia koron i mostów

Procedura tworzenia koron lub licówek zazwyczaj wymaga zaplanowania około dwóch, trzech spotkań.

Na początku zapraszamy na wizytę kontrolną z konsultacją, na której lekarz omówi z Pacjentem jego oczekiwania i na tej podstawie stworzy odpowiedni plan leczenia. Na wizycie zostanie przeprowadzony również przegląd stomatologiczny, ponieważ zęby, które chcemy upiększyć muszą być zdrowe.

Jeśli są, na kolejnym spotkaniu zęby pod prace protetyczne są szlifowane do odpowiedniego kształtu, robione są wyciski. Ale spokojnie, z oszlifowanymi zębami od nas nie wyjdziesz! Lekarz zawsze zakłada odbudowy tymczasowe, które są ściśle związane z zębami Pacjenta do kolejnej wizyty, na której cementowana jest ostateczna praca wykonana przez technika.

Nowoczesna protetyka

Leczenie protetyczne to jeden z filarów naszej działalności. W naszych gabinetach dysponujemy nowoczesnymi technikami protetycznymi pozwalającymi na odtworzenie braku lub braków zębowych niezależnie od przyczyny ich powstania.

Specjalizujemy się w każdym rodzaju uzupełnień protetycznych: stałych i ruchomych, częściowych i całkowitych, a także protez na implantach. Zaproponujemy Państwu indywidualnie dobrane rozwiązania dopasowane do stanu jamy ustnej oraz możliwości finansowych.

Pracujemy na najwyższej jakości sprzętach i materiałach. Współpracujący z nami technicy dentystyczni to jedni z najlepszych w kraju. Nowoczesne zaplecze laboratoryjne pozwala na wprowadzanie innowacyjnych, bardzo skutecznych metod. Protezy wykonane w naszej klinice są gwarancja pięknego uśmiechu na wiele lat.

Korony porcelanowe i mosty porcelanowe Łódź

Ważnym elementem naszej oferty protetycznej są korony i mosty porcelanowe. Oba rozwiązania stanowią remedium na znaczne ubytki zębowe. Korony porcelanowe wykorzystuje się zwykle w razie złamania zęba lub w przypadku następstw intensywnej próchnicy. Mosty porcelanowe z kolei aplikuje się u Pacjentów z brakami zębowymi (stosując mosty zębowe porcelanowe można odtworzyć nawet trzy sąsiadujące z sobą, utracone zęby). Przygotowanie koron i mostów jest oczywiście indywidualnym procesem, skrojonym na miarę potrzeb danego Pacjenta i uwzględniającym specyfikę konkretnego schorzenia. Dlatego też osoby pragnące skorzystać z tej formy terapii stomatologicznej, powinny zarezerwować sobie czas na co najmniej dwa lub trzy spotkania w gabinecie. W trakcie tych wizyty, nasi specjaliści przeprowadzą kontrolę stanu uzębienia i zaproponują najbardziej skuteczne rozwiązanie problemu. Jakie korzyści oferują swoim właścicielom korony i mosty stomatologiczne? Najważniejszą z nich jest trwałość. Zastosowanie porcelany w tworzeniu tego typu wypełnień sprawia, że korony i mosty porcelanowe zapewniają długotrwałe efekty i pozwalają odzyskać zniewalający uśmiech, paszport do pewności siebie. Doświadczeni stomatolodzy i technicy dentystyczni pracujący dla kliniki Kuźmińscy Stomatologia gwarantują dobór odpowiedniej metody leczenia oraz precyzyjne wykonanie uzupełnień protetycznych. Dlatego też nasz gabinet jest doceniany przez wielu Pacjentów i rekomendowany jako najlepsze mosty i korony porcelanowe w Łodzi. Zapraszamy do kontaktu z recepcją kliniki i poznania szczegółów leczenia z wykorzystaniem koron i mostów stomatologicznych.